29 października 2025 r. uczniowie klas VIIa i VIII pod opieką Agaty Dawidek, Dawida Pykacza oraz ks. Dymitra Grichana, udali się na cmentarz parafialny w Horbowie, aby przygotować to miejsce na nadchodzącą uroczystość Wszystkich Świętych.
- Działania te miały na celu nie tylko uporządkowanie grobów, ale także były wyrazem szacunku i pamięci o tych, którzy odeszli. Uczniowie z zaangażowaniem i troską sprzątali zaniedbane zakątki cmentarza, usuwając liście i śmieci oraz dbając o estetykę tego miejsca. W ramach akcji uczniowie zapalili symboliczne „światełka pamięci" na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły, znanych osób z naszego środowiska lokalnego oraz na grobach opuszczonych, które potrzebują naszej troski i pamięci - opowiadają nauczyciele.
Znicze, które wykorzystano podczas tej pięknej inicjatywy, zostały zebrane w trakcie corocznej akcji organizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna dłoń".
CZYTAJ TEŻ:

![Zapalili światełko pamięci [ZDJĘCIA] Grupa członków Szkolnego Koła Wolontariatu w Zalesiu, cmentarz w Horbowie](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xl-zapalili-swiatelko-pamieci-zdjecia-1761917424.jpg)



















![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [18-01-2025] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [18-01-2025]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-18-01-2025-1768727497.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze