Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 30 czerwca 2022 23:57
Reklama

Okrasa uczył w Ekonomiku

Niebywałą okazję gotowania pod okiem mistrza mieli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Z okazji Dnia Szefa Kuchni 20 października bialską szkołę po raz kolejny odwiedził Karol Okrasa.
Okrasa uczył w Ekonomiku
Autor: Adam Trochimiuk

Znany kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej 20 października poprowadził warsztaty dla adeptów sztuki kucharskiej. Wizyta Karola Okrasy była tylko przedsmakiem współpracy, jaką szkoła nawiązała z prowadzoną przez niego restauracją Platter. W ramach jeszcze nieformalnego porozumienia uczniowie będą mieli okazję odbywać praktyki w warszawskim lokalu i tam szkolić swoje umiejętności.

– Nawiązaliśmy z panem dyrektorem na razie nieformalną współpracę, ale jest taka inicjatywa. Zrobię wszystko, żeby doszła do skutku. Wybrani uczniowie, czyli ci, którzy chcą i którzy spełnią kryteria wyznaczone przez dyrekcję i grono pedagogiczne, będą mogli skorzystać z takiej szansy. Co roku kilka osób, bo ta współpraca będzie się rozwijała każdego roku – mówi Okrasa.

Zresztą znany kucharz już podczas czwartkowego spotkania dostrzegł potencjał w bialskiej młodzieży, predysponujący do wykonywania zawodu kucharza. Podkreśla, że niezwykle istotne w procesie ich dalszego kształcenia i przygotowywania do fachu będzie umiejętne pokierowanie przez odpowiednie osoby.

– Ja spotkałem na swojej drodze ludzi, którzy mnie zainspirowali i pokazali, że to może być fajny zawód. I taka dzisiaj była moja rola. Gotowanie to jeden z elementów, w którym można się w tej pracy realizować. I to właśnie chciałem młodym ludziom powiedzieć, że jest coś więcej niż sama wiedza. Bo szkoła to jest tylko jeden z etapów. Ważne, żeby żadnego z tych etapów nie pominąć, nie traktować po macoszemu. Dlatego trzeba czerpać przyjemność z gotowania i tę pasję rozwinąć – dodaje Okrasa.

Monika Pawluk

 

 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Kacper 25.10.2016 22:01
Zdjęcie główne artykułu GENIALNE :D

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama