Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 2 lutego 2026 19:31
Reklama
Reklama
Reklama
Białorusin zatrzymany w Wólce Dobryńskiej

Miał podrobione dokumenty, zostanie wydalony z Polski

Policjanci z Terespola wystąpili z wnioskiem o wydalenie z Polski cudzoziemca, który – jak ustalono – wielokrotnie naruszał prawo. Sprawa dotyczy 25-letniego obywatela Białorusi, kierowcy samochodu ciężarowego.
Miał podrobione dokumenty, zostanie wydalony z Polski
Kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia i usłyszał zarzuty dotyczące posłużenia się przerobionym dokumentem

Źródło: KMP Biała Podlaska

Do interwencji doszło w pierwszej połowie grudnia w miejscowości Wólka Dobryńska (gmina Zalesie), na jednym z odcinków prowadzących w kierunku granicy państwowej. Kryminalni z bialskiej komendy, pełniący służbę w rejonie kolejki pojazdów ciężarowych, zatrzymali do kontroli ciężarowe volvo prowadzone przez 25-latka. Mężczyzna okazał dokument przewozowy, który – jak wynikało ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy – został wcześniej przerobiony.

Kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia i usłyszał zarzuty dotyczące posłużenia się przerobionym dokumentem jako autentycznym. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego gotówkę. W trakcie dalszych czynności potwierdzono również, że nie był to pierwszy konflikt mężczyzny z przepisami – wcześniej dopuszczał się on wykroczeń drogowych.

Ze względu na rażące naruszenie porządku prawnego policjanci zdecydowali o skierowaniu do Placówki Straży Granicznej w Terespolu wniosku o zobowiązanie cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia. Straż Graniczna prowadzi obecnie postępowanie administracyjne w tej sprawie.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama