Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 marca 2026 22:59
Reklama
Reklama
Studniówka szkół Zespołu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego

Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ]

W ostatni dzień stycznia odbyła się studniówka szkół Zespołu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Wzięło w niej udział 120 uczniów z klas technikum. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały od października.
Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ]
Studniówka to okazja do wspólnej zabawy i integracji

Autor: K. Ch.

Na początku studniówki wystąpiła grupa ze Szkoły Tanecznej Boogie Town. Przygotowania do studniówki rozpoczęły się już w październiku. Od listopada młodzież intensywnie ćwiczyła poloneza, który przygotowywany był pod kierunkiem wychowawczyni i nauczycielki, Agnieszki Jakoniuk. Organizacja wydarzenia trwała kilka miesięcy i obejmowała zarówno uczniów, rodziców, jak i wychowawców. Układ taneczny został oparty na tradycyjnej muzyce z „Pana Tadeusza”.

Obejrzyj galerię z wydarzenia:

W polonezie wystąpiło 32 uczniów z trzech klas piątych, reprezentujących różne kierunki kształcenia, m.in. logistykę, fryzjerstwo, hotelarstwo i informatykę. 

- Klasy są częściowo łączone, co wymagało dodatkowej koordynacji podczas przygotowań - mówi Agnieszka Jakoniuk nauczycielka ZDZ im. K. K. Baczyńskiego. 

Studniówka, zgodnie z wieloletnią tradycją, odbywa się poza szkołą, co dla maturzystów stanowiło symboliczny krok w stronę dorosłości.

- Studniówka pozwoliła przełamać barierę nauczyciel-uczeń, umożliwiając wspólną zabawę i taniec, co wzmocniło więzi przed egzaminami. Nastąpiła zmiana pokoleniowa, jako wychowawca klasy zauważyłam, że współczesne studniówki są bardziej huczne niż dawniej, co zmienia atmosferę z kameralnej na bardziej komercyjną. Dla wychowawcy to sentymentalny wieczór pożegnania, pełen uśmiechów, ale też zawodowej czujności - mówi Agnieszka Jakoniuk. 

Studniówka to dla młodzieży ważny moment – symboliczne 100 dni do matury, które z jednej strony podkreślają powagę zbliżającego się egzaminu, a z drugiej są okazją do pięknej zabawy. W tym roku wybrany został Dworek Helena w Porosiukach. Była to studniówka na około 120 osób, w której wzięli udział uczniowie piątych klas technikum.

Organizacja wydarzenia formalnie spoczywała na rodzicach, jednak bardzo aktywnie włączyła się w nią również młodzież. Są to już osoby dorosłe, które doskonale współpracowały zarówno z rodzicami, jak i z kadrą pedagogiczną – wychowawcami oraz nauczycielami. Można więc powiedzieć, że było to wspólne przedsięwzięcie uczniów, rodziców i szkoły - mówi dyrektor ZDZ Henryk Zacharuk.

W tym roku do matury przystąpi około 50 uczniów, choć ostateczna liczba może się jeszcze nieznacznie zmienić – termin deklaracji maturalnych upływa 7 lutego.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklistaAutor komentarza: ChudyTreść komentarza: A ta przyczepa to jest dopuszczona do ruchu ? Ma badania techniczne podbite ? Jest oświetlenie i co najważniejsze jest zarejestrowana w wydziale komunikacj ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:57Źródło komentarza: Tragiczny wypadek w lesie. 58-latek zginął podczas wycinki drzewAutor komentarza: Aaa- maniaku, chory maniaku,Treść komentarza: A kto Ci każe czytać ? Nie wchodź na stronę i nie czytaj . Jest wolnosć słowa , każdy może się wypowiedzieć . Po co tu włazisz i czytasz ?Data dodania komentarza: 18.03.2026, 11:51Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama