Duże zmiany u progu wakacji dla wiernych z regionu. Biskup Kazimierz Gurda podpisał dekrety nominacyjne, które od 1 lipca zmienią mapę duszpasterską diecezji siedleckiej. Zmiany dotyczą zarówno nominacji na urzędy proboszczowskie, jak i przeniesień wikariuszy oraz neoprezbiterów, którzy dopiero rozpoczynają swoją kapłańską drogę. Kto pożegna się z dotychczasową wspólnotą, a kto obejmie nowe stery? Prezentujemy szczegółowy wykaz zmian.
Księża zwolnieni z urzędu proboszcza:
- Ks. prał. mgr Sławomir Niewęgłowski - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie oraz dziekana dekanatu łaskarzewskiego i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Nowym Opolu.
- Ks. kan. Stanisław Małek - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.
- Ks. kan. mgr lic. Bogdan Potapczuk - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Seroczynie oraz wicedziekana dekanatu domanickiego i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.
- Ks. kan. Adam Kamecki - zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii.
- Ks. mgr Eugeniusz Juszczuk - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kopytowie i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w Woskrzenicach Małych.
Księża proboszczowie przeniesieni na inną parafię:
- Ks. kan. mgr Andrzej Polak – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Leopoldowie i mianowany proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.
- Ks. kan. mgr Zbigniew Nikoniuk – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niwiskach i mianowany proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach.
- Ks. kan. dr Dariusz Ostałowski – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim oraz wicedziekana dekanatu międzyrzeckiego i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie oraz dziekanem dekanatu łaskarzewskiego.
- Ks. kan. mgr lic. Stanisław Tymoszuk – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Trójcy Świętej w Rokitnie i mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Leopoldowie.
- Ks. mgr Zbigniew Szyprowski – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Tomasza Biskupa z Willanowy w Jabłoniu i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Rokitnie.
- Ks. dr Radosław Szucki – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. Macierzyństwa NMP w Łuzkach i mianowany proboszczem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Seroczynie.
- Ks. mgr Grzegorz Bindziuk – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Kosyniu i mianowany proboszczem parafii Trójcy Świętej w Żeliszewie.
- Ks. mgr Daniel Sałasiński – zwolniony z urzędu proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Neplach i mianowany proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niwiskach.
Księża mianowani proboszczami:
- Ks. mgr Paweł Paszkiewicz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Terespolu i mianowany proboszczem parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kopytowie.
- Ks. mgr Marek Buch – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany proboszczem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Kosyniu.
- Ks. mgr Leszek Gwardecki – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim.
- Ks. mgr Bogdan Iwańczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa w Siedlcach i mianowany proboszczem parafii pw. Macierzyństwa NMP w Łuzkach.
- Ks. mgr Grzegorz Bochiński – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim i mianowany proboszczem parafii pw. św. Tomasza Biskupa z Willanowy w Jabłoniu.
- Ks. mgr lic. Waldemar Mróz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej i mianowany proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Neplach.
Zmiany księży wikariuszy:
- Ks. mgr Łukasz Bąk jr - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie.
- Ks. mgr Łukasz Borowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Terespolu i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach.
- Ks. mgr Paweł Borychowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Parysowie.
- Ks. mgr Michał Celej – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie.
- Ks. mgr Mariusz Czerwiński – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.
- Ks. mgr Adrian Gendek – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Łosicach.
- Ks. mgr Marcin Gnyszka – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej.
- Ks. mgr Piotr Grzebisz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Bożego Ciała w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.
- Ks. mgr Piotr Hawryluk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu.
- Ks. mgr lic. Krzysztof Korolczuk – zwolniony z zamieszkania w charakterze rezydenta w parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Stanisława BM w Zbuczynie.
- Ks. mgr Piotr Łyczewski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.
- Ks. mgr lic. Grzegorz Matysiak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Zbuczynie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Okrzei.
- Ks. mgr Krzysztof Niestieruk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Terespolu.
- Ks. mgr Mirosław Niewęgłowski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Trójcy Świętej w Łosicach i mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Parysowie.
- Ks. mgr Kacper Pawluczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie.
- Ks. mgr lic. Radosław Pietruczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach.
- Ks. mgr Adam Potapczuk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej.
- Ks. mgr lic. Rafał Przezdziak – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Białej Podlaskiej i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.
- Ks. mgr Łukasz Sawicki – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Parysowie i mianowany wikariuszem parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie.
- Ks. mgr Szczepan Skorupski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Parysowie i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Anny w Wohyniu.
- Ks. mgr lic. Daniel Struczyk – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Miedzyrzecu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej.
- Ks. mgr lic. Mariusz Telaczyński – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Siedlcach i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Siedlcach.
- Ks. mgr Marcin Tobiasz – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Wohyniu i mianowany wikariuszem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu.
- Ks. mgr Michał Warakomski – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu i mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie.
- Ks. mgr Paweł Wojdat – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie i mianowany wikariuszem parafii Trójcy Świętej w Terespolu.
- Ks. mgr Marek Zalewski jr – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu i mianowany wikariuszem parafii Bożego Ciała w Siedlcach.
- Ks. mgr Artur Zbański – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim i mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Międzyrzecu Podlaskim.
- Księża neoprezbiterzy:
- Ks. mgr Karol Borkowski - mianowany wikariuszem parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej.
- Ks. mgr Łukasz Łącki - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jadwigi w Mokobodach.
- Ks. mgr Maciej Szcześniak - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Łukowie.
Pozostałe zamiany:
- Ks. kan. dr Robert Mirończuk – zwolniony z funkcji kierownika Referatu Budownictwa
i Konserwacji Zabytków Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, diecezjalnego konserwatora zabytków, przewodniczącego Diecezjalnej Komisji Artystyczno-Architektonicznej i prowadzenia wykładów ze sztuki kościelnej i konserwacji zabytków w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej. - Ks. dr Michał Mościcki – mianowany kierownikiem Referatu Budownictwa i Konserwacji Zabytków Kurii Diecezjalnej Siedleckiej, diecezjalnym konserwatorem zabytków, przewodniczącym Diecezjalnej Komisji Artystyczno-Architektonicznej i wykładowcą sztuki kościelnej i konserwacji zabytków w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej.
- Ks. mgr Paweł Wojdat – zwolniony z funkcji kapelana w Krajowym Ośrodku Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie.
- Ks. mgr Jakub Przygrodzki – mianowany kapelanem w Krajowym Ośrodku Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie.
- Ks. mgr lic. Przemysław Radomyski – zwolniony z urzędu administratora parafii Trójcy Świętej w Żeliszewie.
- Ks. mgr Dariusz Kujda – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Mordach i skierowany na urlop zdrowotny z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów.
Zmiany w parafiach zakonnych:
- O. Krzysztof Borodziej OMI – zwolniony z funkcji kustosza Sanktuarium Maki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności w Kodniu.
- O. Michał Hadrich OMI – zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Anny w Kodniu i mianowany kustoszem Sanktuarium Maki Bożej Kodeńskiej – Matki Jedności w Kodniu.
- O. Piotr Bednarski OMI – mianowany proboszczem parafii pw. św. Anny w Kodniu.
- O. Krzysztof Wolnik OMI – zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Anny w Kodniu.
Przeczytaj:

Napisz komentarz
Komentarze