Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:28
Reklama

E-geodezja także w powiecie bialskim

Radni zadecydowali o przystąpieniu do ogólnowojewódzkiego projektu mającego na celu uporządkowanie geodezyjnych baz danych.
E-geodezja także w powiecie bialskim

Chodzi o projekt "E-geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego na lata 2014-2020", który ma doprowadzić do uporządkowania, ujednolicenia oraz przekształcenia do postaci elektronicznej baz danych geodezyjnych prowadzonych przez starostwa powiatowe.

– Realizacja tego zadania ma na celu uporządkowanie wielu niezgodności. Teraz przykładowo grunt w ewidencji figuruje jako orny, a w rzeczywistości jest na nim łąka czy las. Chcemy, by to, co jest w dokumentach, pokrywało się ze stanem rzeczywistym. Udział w projekcie jest doskonałą okazją do uporządkowania tych spraw – wyjaśnia Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Radni powiatowi debatowali nad przystąpieniem do projektu podczas sesji radu powiatu z 29 lipca. Radny Marian Tomkowicz zwrócił uwagę na niesprawiedliwą kwalifikację gruntów. – Bywa, że działki budowlane są zakwalifikowane jako rolne i w efekcie za ten sam typ działki mieszkańcy gmin płacą różne podatki – mówił.

Gdy część projektu modernizacji dla powiatu bialskiego będzie gotowa, ruszy kampania mająca go rozpropagować wśród mieszkańców. – Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że zastrzeżenia będą wpływały już po zakończeniu zadania. Każdy będzie miał czternaście dni na sprawdzenie, czy w jego ewidencji wszystko się zgadza. Jeśli trzeba będzie nanieść jakieś zmiany w dokumentach geodezyjnych czy księgach wieczystych, mieszkaniec nie będzie ponosił z tego tytułu żadnych kosztów. Wszystkie będą dokonywane z urzędu – zapewnia starosta.

Projekt "E-geodezja" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego liderem jest powiat lubelski. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 187,5 mln zł. Szacunkowa kwota przeznaczona na prace geodezyjne w powiecie bialskim to 14 mln zł. Powiat pokryje jedynie 20 proc. tej sumy. Zakończenie realizacji projektu planowane jest do końca 2018 roku.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama