Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 09:59
Reklama

Gmina Terespol: Radny ma pomysł na tanie mieszkania

PKP wystawiło dwa budynki na sprzedaż w Małaszewiczach. Radny Gabriel Gryciuk uważa, iż jest to szansa na stworzenie tanich mieszkań oraz alternatywa dla osób, które muszą się wyprowadzić z bloków przy ul. Robotniczej.
Gmina Terespol: Radny ma pomysł na tanie mieszkania

Do kupienia jest budynek po starej przychodni, znajdujący się przy ul. Parkowej oraz drugi, przy ul. Stacyjnej. Kilka lat temu w pierwszym miejscu funkcjonował zakład opieki zdrowotnej, drugie było zamieszkane przez osoby z Małaszewicz. Nie będą więc potrzebne generalne remonty, a jedynie odświeżenie pomieszczeń.

Jakie byłoby przeznaczenie nowych lokali? Do tych budynków mogłyby się przeprowadzić rodziny z bloków przy ul. Robotniczej. Z tego osiedla PKP chce wszystkich wysiedlić, gdyż budynki zostały wybudowane za blisko torów. - Mieszkańcy muszą się wyprowadzić, zarówno ci, pobierający świadczenia socjalne, jak i ci, którzy z nich nie korzystają. Dla nich gmina winna zapewnić mieszkania - uważa radny Gryciuk. – Wójt narzeka, że czynsze są wysokie, a ich cena, co chwilę jest wyższa. Jednak nic nie robi żeby pomóc i sprawić, by w dłuższej perspektywie, koszty były mniejsze - dodaje. 

- To nie jest problem gminy tylko PKP, który chce zlikwidować błędy lat wcześniejszych, gdy postawiło blok pośrodku torów. Mieszkańcy tych lokali mają zastępcze oferty mieszkań w Lublinie, w Warszawie i w Białej Podlaskiej - mówi wójt Krzysztof Iwaniuk. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 45


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Elżbieta 08.11.2018 19:45
Zastępcze oferty w Warszawie,Lublinie i Białej Podlaskiej ?jaki pan wójt doinformowany jest -szkoda tylko ,że nie musi oglądać tego co jest nam proponowane, więc niech już nie wypowiada się na ten temat i nie okazuje swojej pogardy wobec nas w taki mało zawoalowany sposób. Wsród nas są być może osoby ,które korzystają z pomocy opieki społecznej ale już nadużyciem jest stwierdzenie ,że wszystkie pozostałe tu rodziny i na stałe,a stwierdzenie,że jesteśmy wręcz nieudolni życiowo ( bo tak to odebrałam ) jest po prostu obraźliwe.Wyciągać takie wnioski to trzeba by było bardziej nas poznać. Mówi pan wójt o nie marnowaniu pieniędzy podatników( w domyśle na nas lokatorów) no tylko pogratulować szczerości, ale ja właściwie dokładnie to samo powtarzam gdy przejeżdżam obok gmachu gminy - przez wielu nazywanym meczetem.Powodzenia panie wójcie w ustawianiu następnych palm i parasoli ,szlifowaniu boiska w Kobylanach przez następny rok, niskich rachunków za oświetlenie budynku gminy itp. projektów. Panu Radnemu Gryciukowi dziękuję za próbę pomocy w znalezieniu dla nas miejsca na dalsze życie w Gminie Terespol,choć po wypowiedzi pana wójta wszystko -może chwilowo -ale nabrało innych ciemniejszych barw i nie dlatego ,że wójt nie pomoże bo rzeczywiście nie musi, ale za wrażenie estetyczne po przeczytanym artykule.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama