Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 marca 2026 06:34
Reklama
Reklama

Rossosz: Ważą się losy dochodowej piekarni

Na walnym zebraniu GS Samopomoc Chłopska w Rossoszu, które odbyło się w grudniu, zarząd podjął decyzję o likwidacji spółdzielni i sprzedaży jej majątku. Głównym powodem mają być zobowiązania wobec dostawców, pracowników, ZUS-u przewyższające środki obrotowe. Problemy spółdzielni sprawiły, że ważą się losy należącej do przedsiębiorstwa piekarni, która jako jedyna przynosi zyski.
Rossosz: Ważą się losy dochodowej piekarni

W skład Gminnej Spółdzielni wchodził sklep nazywany przez rossoszan "żelaznym", budynek, w którym znajduje się sklep "Groszek" wraz z placem oraz piekarnia. Sklep został sprzedany byłemu pracownikowi spółdzielni. Budynek z siedzibą Groszka wystawiono na licytację. Cena wywoławcza wyniosła 620 tys. zł. Nie znalazł się jednak żaden chętny. Los piekarni wisi na włosku. – Prawdopodobnie gdyby udało się sprzedać "Groszek" i tym samym uzyskać fundusze na zobowiązania, piekarnię udałoby się ocalić – tłumaczy wójt Rossosza Kazimierz Weremkowicz.
 

Pieczywo z tamtejszej piekarni zna i ceni sobie ogromne grono konsumentów. – To najlepszy chleb, jaki jadłam, to zapach natury, zapach dzieciństwa. To chleb, o którym mogę powiedzieć, że wiem, co jem. Takiej piekarni jak ta nie można zamknąć. To jest duma Rossosza – opowiada Anna Weremkowicz. Inni wielbiciele regionalnych wypieków wypowiadają się w podobnym tonie. – W Delikatesach Centrum w Wisznicach pieczywo rozchodzi się w mgnieniu oka. Podobnie jest w sklepach w Rossoszu. To pieczywo naprawdę ma wzięcie – zapewnia Aneta Maciejuk. Radny powiatowy Mateusz Majewski dodaje, że piekarnia to wyjątkowe miejsce, gdzie chleb wypieka się na naturalnym zakwasie, nie stosując żadnych polepszaczy, spulchniaczy ani konserwantów. – Szkoda byłoby zaprzepaścić lata tradycji i znaną w regionie markę – podkreśla. – Sama spółdzielnia przyznaje, że piekarnia przynosiła zysk, dlatego uważam, że jest możliwość dalszego jej funkcjonowania. Na pewno restrukturyzacji wymaga organizacja spółdzielni. Trzeba niepotrzebne koszty zlikwidować. Zamknąć działalność i sprzedać majątek to jest łatwiejsze rozwiązanie. Ja osobiście uważam, że można, a nawet trzeba podjąć się ratowania spółdzielni choćby i w mniejszym wymiarze, jakim jest sama piekarnia, ponieważ jest ona dla mieszkańców dostarczycielem prawdziwego, zdrowego i smacznego pieczywa. Mieszkańcy założyli profil o nazwie "Ratujmy piekarnię w Rossoszu". Każdy, komu nie jest obojętny los przedsiębiorstwa, może się wypowiedzieć i zastanowić, jakie kroki można podjąć dalej.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze Słowa Podlasia, nr 1

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama