Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 22:17
Reklama

Duże pieniądze na praktyki zawodowe studentów PSW

Państwowa Szkoła Wyższa wychodzi z nową ofertą praktyk studenckich. Sprawdziliśmy szczegóły projektu.
Duże pieniądze na praktyki zawodowe studentów PSW

Od przyszłego roku na uczelni rusza pierwsza edycja pilotażowego projektu, w ramach którego około dwustu studentów otrzyma spory zastrzyk gotówki za odbycie praktyk zawodowych. Firmy, gdzie mogą odbyć się praktyki, zgłaszają studenci. Uczelnia planuje przeprowadzić także własny nabór i wystąpić do zakładów pracy z ofertą. Wsparcie finansowe dla studenta będzie wynosiło 2,3 tys. zł. Ponadto otrzyma on pieniądze na przejazdy czy zakup materiałów naukowych, nawet do 2 tys. zł. W sumie uczelnia przeznaczy na praktyki aż 3,6 mln zł.

Teraz popularne w naszym portalu: Międzynarodowy sukces bialskiej Chwilki

– To klasyczny przykład, jak przybliżyć praktykę do przyszłego rynku pracy. Dzięki temu wielu studentów będzie mogło znaleźć pracę. To wyjątkowe wydarzenie, w którym pomagamy studentom przybliżyć ich do przyszłej praktyki zawodu, który wybrali. Jednocześnie jest to dla nich ogromna pomoc finansowa – mówi Józef Bergier, rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Dofinansowanie praktyk będzie przyznawane dla osób z najwyższą średnią ocen, ale brane pod uwagę będzie też zaangażowanie studenta w działalność na uczelni. Pula stypendiów została rozdysponowana pomiędzy kierunki. Weryfikację do programu będą musieli przejść również pracodawcy.

Projekt współfinansowany jest w ramach programu operacyjnego "Wiedza, Edukacja, Rozwój" z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pierwsza edycja obejmuje takie kierunki, jak: finanse i rachunkowość, zarządzanie, rolnictwo, budownictwo, informatyka, turystyka i rekreacja, filologia angielska, pielęgniarstwo, pedagogika i ratownictwo medyczne. W kolejnej edycji, którą uczelnia już zapowiedziała, planowane jest włączenie kierunków ekonomii, bezpieczeństwa narodowego oraz gospodarki przestrzennej.

Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa z 6 grudnia.

Maciej Maciejuk

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama