Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 22:10
Reklama
Reklama
Reklama

Biała Podlaska: Powstanie miasteczko ruchu drogowego

Już niedługo w Białej Podlaskiej powstanie pierwsze stacjonarne miasteczko ruchu drogowego wraz ze strefą rekreacyjną. Powstanie ono na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Orzechowej.
Biała Podlaska: Powstanie miasteczko ruchu drogowego

Dzięki miasteczku najmłodsi będą mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, zadbają o to wykwalifikowani pracownicy WORD. W tym miejscu będą się również odbywać egzaminy m.in. na kartę rowerową. Dzięki miasteczku łatwiej będzie po zdanym egzaminy poruszać się po mieście, ponieważ odzwierciedla ono rzeczywisty ruch drogowy, będzie nawet wyposażone w asfaltowe jezdnie i chodniki. W miasteczku znajdziemy także mini wersję przejazdu kolejowego, odpowiednie oznakowanie, oznaczenia stref zamieszkania i przejście dla pieszych. Obowiązkowo nie może w tym miejscu zabraknąć sygnalizacji świetlnej. 

Pomysłodawcą projektu jest dyrektor WORD - Igor Dzikiewicz. Wsparcie dla inwestycji zadeklarował wicemarszałek województwa lubelskiego Dariusz Stefaniuk –  W Białej Podlaskiej i okolicy takiego miejsca nie ma. Rozmawiałem na ten temat z wicemarszałkiem Dariuszem Stefaniukiem, który bardzo pozytywnie wypowiada się o tej inicjatywie i zapowiedział wsparcie. W takim miasteczku dzieci i młodzież szkolna będą mogły zdobywać praktyczne umiejętności bezpiecznego poruszania się na drogach. Dzięki tej inwestycji najmłodsi będą jeszcze bardziej świadomymi uczestnikami ruchu drogowego, co wpłynie pozytywnie na ich bezpieczeństwo  – mówi Igor Dzikiewicz. 

Na chwilę obecną trwają prace nad dokumentacją techniczną. Przetarg zostanie ogłoszony w IV kwartale bieżącego roku, a prace zostaną zakończone w 2020 roku. Będzie to jedna z największych inwestycji bialskiego WORD w historii ośrodka.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rolnik - maniaku,Treść komentarza: Rolnin a ty wyciągasz łapy po dotacje z unii europejskiej i tylko daj daj daj . Gnojowicę wylewasz , palisz opony i drogi blokujesz i tylko Unio Europejka daj daj daj ....Data dodania komentarza: 3.02.2026, 16:01Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Rolnikom zawsze mało byłoTreść komentarza: wam rolnikom zawsze było mało . Gdyby nie Unia europejska i dotacje to byście dalej papajami jeżdzili , w gumofilcach chodzili i w kufajkach . Płoty byście podpierali kołkami . A tak za pieniądze unii europejskiej pobudowaliście domy , kupiliście traktory i zamieniliście gumofilne na buty sportowe .Data dodania komentarza: 3.02.2026, 15:53Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Janko MuzykantTreść komentarza: "Prześledziłeś drogę każdej złotówki z twoich podatków" Tym wpisem udowodniłeś że nie masz bladego pojęcia o podatkach. Rolnik dawał ogłoszenie. Zainteresuj sięData dodania komentarza: 3.02.2026, 15:41Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: Duda-miał ,,złoty róg,, ...Treść komentarza: Niech Andrzej Duda przypomni sobie pewien wieczór spędzony wraz z tłumami pełnych nadziei na zmiany ludzi na Placu Wolności w Białej Podlaskiej, w listopadzie 2015 r. Nigdzie w Polsce tylu ludzi na spotkanie z Dudą już nie przyszło... Później Andrzej Duda, jako Prezydent R.P. nadzieje wszystkich tych ludzi, którzy wtedy tam byli, roztrwonił, marnie roztrwonił... ale ładnie wtedy przemawiał, ładnie...Data dodania komentarza: 3.02.2026, 15:00Źródło komentarza: Były prezydent odpowiada Stefaniukowi: „Nie ma pojęcia o poważnej polityce”Autor komentarza: Chudy RójTreść komentarza: Przełożony im polewał i pił z nimi? Przełożony nie ma obowiązku biegać z alkomatem przez całą zmianę, chudy umysłowo chłopaczku.Data dodania komentarza: 3.02.2026, 11:17Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama