Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 lipca 2026 08:35
Reklama
Reklama

Biała Podlaska: Przed nami wielki jubileusz

Z Przemysławem Olesiejukiem dyrektorem II LO im. Emilii Plater o wyzwaniach rozpoczynającego się roku szkolnego oraz przygotowaniach do setnego jubileuszu "Platerki " rozmawia Anna Chodyka.
Biała Podlaska: Przed nami wielki jubileusz

Do szkoły trafił podwójny rocznik. Jakie zmiany się z tym wiążą?

W związku z reformą systemu edukacji nastąpiła kumulacja roczników klas pierwszych liceum, których obecnie mamy czternaście. Wiąże się to z wdrożeniem nowej podstawy programowej w klasie I czteroletniego liceum ogólnokształcącego, dla pierwszych absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej. W tym samym czasie uczniowie po gimnazjach będą uczyć się w liceum trzyletnim.

Chcę podkreślić, że dzięki działaniom podejmowanym w poprzednim roku szkolnym, mimo takiej ilości uczniów, pracujemy w systemie jednozmianowym. 

Podczas wakacji w szkole został przeprowadzony remont, na czym polegał?

Istniała potrzeba termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 1. Ocieplono styropianem ściany, wykonano tynki, osuszono fundamenty, zamontowano też szafki dla uczniów ze środków Urzędu Miasta Biała Podlaska. Dzięki modelowej współpracy z rodzicami oraz pozyskaniu od sponsora, sklepu Bricoman, materiałów budowlanych wyremontowano salę gimnastyczną.

Cały wywiad przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, z 10 września

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Moniuszko 10.09.2019 14:49
"Klozet" z zawodu jest dyrektorem...

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Chudy Treść komentarza: Tylko oficialne pomiary się liczą . Co tam ktoś u siebie w Białej na posesji zobaczył na termometrze to jest warte funta kłaków . Ale fakt rekord padł jak podaje IMGW 40,5 . Poprzedni rekord wynosił 40,2 i padł 29 lipca 1921 r. Data dodania komentarza: 30.06.2026, 19:58 Źródło komentarza: Biała Podlaska jeszcze nigdy nie była tak gorąca! Miniony poniedziałek przechodzi do historii Autor komentarza: Aaa Treść komentarza: Surowo karać za takie żarty Data dodania komentarza: 30.06.2026, 16:59 Źródło komentarza: Łańcuch życia i nurkowie w akcji. 20-latki wywołały alarm nad Jeziorem Białym Autor komentarza: Aaa Treść komentarza: Łapać karać i licencję zabierać włącznie gdzie miał być towar dostarczony Data dodania komentarza: 30.06.2026, 16:55 Źródło komentarza: Małaszewicze. Kontenery z kontrabandą za ponad 25 mln zł [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Ha ha ha ha ha Treść komentarza: Ten w Białej to nie był żaden oficialny pomiar . To prywatnie ktoś zmierzył . Tak to każdy może sobie mierzyć ... " Czesiek w stodole na klepisu " , " Mietek w drewutni " Przecież jak wół napisane , że prywatny pomiar i jakaś tam prywatna stacja pomiarowa a czy ona jest w stodole czy w drewutni to juz nie ma znaczenia . Prywatne pomiary nie są żadnym rekordem . Ha ha ha ha Data dodania komentarza: 30.06.2026, 16:36 Źródło komentarza: Biała Podlaska jeszcze nigdy nie była tak gorąca! Miniony poniedziałek przechodzi do historii Autor komentarza: Ha ha ha ha ha ha Treść komentarza: A to gdzie ten pomiar zrobili u " Cześka w stodole na klepisku ? ", u " Mietka w drewutni ? " Każdy tak sobie może zmierzyć i powiedzieć , że ma prywatną stacje pomiarową Ha ha ha ha . Data dodania komentarza: 30.06.2026, 16:32 Źródło komentarza: Biała Podlaska jeszcze nigdy nie była tak gorąca! Miniony poniedziałek przechodzi do historii
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama