Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 09:52
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Ludzie stąd: Szlifuje wokalne diamenty

Ireneusz Parafiniuk jest absolwentem Państwowego Instytutu Muzycznego w Łodzi, prowadzi prywatną szkołę muzyczną, a przede wszystkim jest znany z odkrywania wokalnych diamentów. Dzięki zespołowi Chwilka, który założył w 1986 r. odnalazł w Białej Podlaskiej wiele młodych osób, które przy jego pomocy zaczęły odnosić sukcesy, nie tylko w Polsce, ale też w na międzynarodowych festiwalach.
Ludzie stąd: Szlifuje wokalne diamenty

Wokalistką „Chwilki” była między innymi Kasia Sawczuk, finalistka The Voice of Poland, którą obecnie oglądamy w wielu produkcjach filmowych. Inną znaną podopieczną Ireneusza Parafiniuka była Georgina Tarasiuk, która właśnie wydała swoją autorską płytę. Chwilkę tworzą grupy dziecięco-młodzieżowe, a także osoby dorosłe, śpiewające wielogłosowo lub solowo. Zespół zdobył wiele cennych nagród na festiwalach o randze krajowej i międzynarodowej m.in. we Włoszech, Bułgarii, Malcie i Ukrainie. Georgina Tarasiuk śpiewała nawet w Kanadzie.

Członkowie Chwilki brali udział w ogromnej liczbie programów telewizyjnych np. Od przedszkola do Opola, Szansa na sukces, Idol, Mam talent, Mini szansa, Droga do gwiazd, Bitwa na głosy, Must be the music, The Voice of Poland, The Voice of Kids. Dotychczas w takich programach udział wzięło już ponad sto osób. - Moi wokaliści występowali u boku takich gwiazd jak Ewa Bem, Violetta Villas, Jose Cura, Garou. Mamy też ponad czterysta dyplomów przywiezionych z ogólnopolskich i zagranicznych konkursów. Ostatnim sukcesem jest zdobycie Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Skowroneczek w Nowym Sączu, na tej samej scenie Wiktoria Bułhak zajęła II miejsce – mówi Ireneusz Parafiniuk. Wspomina też, że pierwszym międzynarodowym konkursem, w jakim wzięła udział Chwilka był festiwal w Sopocie pt. „I ty możesz zostać gwiazdą”. - Zajęliśmy wówczas w Operze Leśnej II miejsce. Nikt wówczas nie uczył śpiewać wielogłosowo jedenasto- i dwunastoletnich dzieci, a mnie to się udawało. Kiedy przed festiwalem odbywała się nasza próba, a Chwilka zaczęła śpiewać wszyscy się zbiegli zobaczyć co się dzieje. Wykonaliśmy utwór reggae trzygłosowo i otrzymaliśmy gromkie brawa od naszych rywali. Potem pojechaliśmy w 1989 r. drugi raz na ten festiwal i wygraliśmy. Tym razem czterogłosową piosenką, skomponowaną przeze mnie pt. „Mleko Blues” – wspomina bialski łowca talentów. Mieli nawet przypadek, że posądzono ich o śpiewanie z playback-u bo jury nie mogło uwierzyć, że głosy dziewięciolatków i dziesięciolatków mogą tak dobrze brzmieć. Założyciel zespołu dodaje, że były lata, kiedy zespół i wokaliści odwiedzali kilkadziesiąt festiwali w roku. - Moim rekordem jest zdobycie kilkudziesięciu nagród w ciągu jednego roku. O nie postarali się moi podopieczni. Na jednej z takich imprez członkowie grupy zdobyli aż osiem nagród – przypomina Ireneusz Parafiniuk.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 października


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ag. Sawczuk 27.11.2019 12:27
Tylko pogratulować takich zasług i radować się z sukcesów dzieci i dorosłych, no i oczywiście z sukcesów samego twórcy talentów. Jak ważne jest to, kogo spotka się na swej drodze życia. Te dzieci miały to szczęście, że spotkały właśnie pana Ireneusza Parafiniuka - miłośnika muzyki i kochający dzieci. Rozumiejący swoje posłannictwo, oraz to, że ten talent po coś został mu dany. Zatem nie może go zmarnować.Postanowił więc tworzyć dzieła, kształtować młodym ludziom ich przyszłość , wskazywać drogę ich życia. Możliwość radosnych przeżyć. Życzę powodzenia na wszystkie dni wszystkich lat.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rolnik-MyśliwyTreść komentarza: I wyobraźcie sobie, że zdecydowana większość tych kwot przeznaczona jest na wypłatę odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzynę. Dewizowki to nie fanaberia kół, tylko konieczność, która pozwala utrzymać płynność finansową kołom łowieckim. Prosze zadac sobie troche trudu i do tych niby ogromnych zyskow proszę przeciwstawić wysokośćwyplaconych odszkodowań np dla naszego Powiatu.Data dodania komentarza: 28.04.2024, 11:01Źródło komentarza: Łowy na grubą zwierzynę pachną grubymi pieniędzmi. Zostawiają je zagraniczni myśliwiAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Wyniki bardzo czytelne....... Gratulacje 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 27.04.2024, 20:21Źródło komentarza: Walczyli o puchar Rektora – GALERIA - PATRONAT SŁOWA PODLASIAAutor komentarza: czyt →tTreść komentarza: Robią to DLA CIEBIE. Abyś się zadziwił. COP, a ostatnio wielkie lotnisko, gdzieś Arabi?Bahrajn? Przesiadkowe. Okazało się, że tam trwała wojna w Iraku. Przed wojną był spokój, tylko Husajn, ale Husajn (ten z Waszyngtonu) się na niego obraził i wysłał Dżordża (Żorżik, wiesz, kto to Żorżik wy Lwowi). I był tam straszny swąd spalenizny. Sukses odnotowany, czołgi sprzedane. Zbudujemy nowe, lepsze, nowsze. Kochani, My ostrzegamy, prosimy, pokazujemy Księżyc, brudnym paluchem (ponieważ jesteśmy zapracowani, tak, tak). I kiedy się już nie spodziewasz (Ż), Grom uderza. Zwyczajny grom, uderza po raz Trzeci. Taka jest historia. Pani Kasia o COŚ prosiła. No.Data dodania komentarza: 27.04.2024, 10:22Źródło komentarza: Są pieniądze na bialską megainwestycję komunikacyjnąAutor komentarza: Sima GrymtransTreść komentarza: Bzdura to t... Mam CMR ot 06.04.2024 I 8 km do 68.Data dodania komentarza: 27.04.2024, 00:32Źródło komentarza: 1100 ciężarówek w kolejce do przejścia granicznego Kukuryki-KozłowiczeAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Dzień dobry. A co ma Pan zamiar zrobić z chamem leśniewskim , który wyżywa się na kursantach?Data dodania komentarza: 26.04.2024, 22:48Źródło komentarza: Nowy dyrektor WORD: To będzie najnowocześniejsze centrum w regionie
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama