Rocznicę upamiętniono z wielką pompą. Po nabożeństwie odbył się apel, odśpiewano hymn i dokonano nadania szkole imienia. Jej patronem został Józef Ignacy Kraszewski – niekwestionowany autorytet literacki, pasjonat sztuki i działacz społeczny. Ponadto poświęcono sztandar ufundowany przez sponsorów. Uczniowie zaś przyrzekli dbać o honor i dobre imię szkoły, wypełniać rzetelnie swoje obowiązki i kształtować w sobie cechy, które posiadał patron. Chętni mogli obejrzeć stare ekspozycje, wystawy zdjęć oraz kroniki szkolne.
Oprócz władz gminnych, powiatowych, wojewódzkich i przedstawicieli kuratorium oświaty w szkolnym święcie uczestniczyli absolwenci placówki. Jedna z najstarszych absolwentek – Zdzisława Oleszczuk opowiedziała niezwykle barwnie i z poczuciem humoru historię podstawówki. Z łzami w oczach wspominała swoje szkolne lata, dawnych nauczycieli, kolegów i ławki z otworem na kałamarz. Mówiła też o wspaniałej atmosferze i wzajemnym szacunku jakie zawsze panowały w szkole. W ramach programu artystycznego przedstawiano sceny z życia i twórczości patrona. Na koniec chwilą ciszy uczczono pamięć nieżyjących już osób, które przyczyniły się do utworzenia szkoły i jej historii.













![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze