Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:42
Reklama

Podstrefa na lotnisku czeka już na inwestorów

- To projekt strategiczny dla miasta i dla Polski wschodniej - mówiła podczas oficjalnego otwarcia podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na bialskim lotnisku jej prezes Aleksandra Jankowska. Wysokie ulgi podatkowe i warunki sprzyjające przedsiębiorczości mają się przyczynić do powstania w Białej Podlaskiej nawet 1,5 tys. miejsc pracy. Teraz potrzeba tylko inwestorów, którzy zechcą tutaj prowadzić swoje działalności.
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Do zagospodarowania jest blisko 100 ha terenów inwestycyjnych po byłym lotnisku wojskowym, które pod koniec grudnia rozporządzeniem Rady Ministrów zostały włączone do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działki pod przyszłe inwestycje są do nabycia praktycznie od dziś.

– Bardzo się cieszę, że rok wytężonej pracy dał nam tak piękną decyzję Rady Ministrów. Biała Podlaska zasługuje na takie miejsce, ze względu na idealne położenie terenów inwestycyjnych przy granicy i przy lotnisku, które należy pokazać światu. Tutaj powinny rozwijać się firmy – powiedział Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Ten potencjał bialskiego lotniska zauważyła prezes Pomorskiej SSE. –   To projekt strategiczny zarówno dla Polski wschodniej, ale również dla polskiej gospodarki. Widzimy potencjał połączenia suchego portu przeładunkowego i lotniska w Białej Podlaskiej z innymi portami. Mamy silną pozycję, żeby stać się częścią Jedwabnego Szlaku - uważa prezes Aleksandra Jankowska. – Mam nadzieję, że pierwsi inwestorzy pojawią się tutaj jeszcze w tym roku i za moment będziemy wbijać łopatę pod pierwsze inwestycje – dodaje prezes.

Zachętą dla przedsiębiorców, którzy w mieście nad Krzną chcieliby prowadzić biznes mają być ulgi podatkowe sięgające nawet 70 proc. w przypadku małych firm. Problemem dla potencjalnych inwestorów może być fakt, że część terenu nie posiada jeszcze odpowiedniej infrastruktury, dlatego w gestii samorządu jest jak najszybsze uzbrojenie terenu. – Pan prezydent zapewnił, że takie zaplecze jak najszybciej powstanie na tych terenach – stwierdza Jankowska.

Monika Pawluk

Więcej na ten temat przeczytasz w najbliższym numerze "Słowa".

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kleks 13.01.2017 10:06
w koncu jakis konkret dla lotniska, a nie fantasmagorie.

robyr 13.01.2017 10:05
Skuteczne działanie, zawsze bedzie cieszyc mieszkancow. czekamy teraz na pierwsze firmy!

bib 13.01.2017 10:04
Sukcesy Stefaniuka najbardziej bola Bogdana B., stad taki hejt z jego strony i jego ludzi w internetach,.

? 12.01.2017 22:25
Mateusz, czy Tymoszuk, czy Tomaszuk, to sprawa drugorzędna, bo w Białej przeważają nazwiska z końcówką na ,,uk''. Najważniejsze, że listonosze trafiają pod właściwe adresy.

kraK 11.01.2017 15:52
A gdzie prezes? Ziemia zamarznięta to i szpadla w piaskownicy by nie wbił;)

Mateusz 11.01.2017 15:46
Kto to taki Tymoszuk?

? 11.01.2017 14:52
Pan Stefaniuk stracił ponad połowę kadencji na deliberacje w sprawie podstrefy na terenie lotniska. W tym samym czasie, Tymoszuk kupił część lotniska i i bez Chińczyków i szumów medialnych za własne pieniądze w expresowym tempie uruchomił działalność pod konkretne potrzeby rynku. Niech redakcja Słowa Podlasia spróbuje ustalić, czy firma Tymoszuka na terenie lotniska otrzyma analogiczne ułatwienia, jak nieznani jeszcze nikomu inwestorzy w bialskiej, a właściwie pomorskiej podstrefie ekonomicznej.

Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama