Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:11
Reklama

Mundurowe stopnie dla najaktywniejszych studentów

To był ważny dzień dla aktywnej społeczności studenckiej filii Akademii Wychowania Fizycznego. Decyzją dziekana wydziału wychowania fizycznego i sportu, 5 stycznia nadano wyróżniającym się 29 studentom służb mundurowych wewnętrzne stopnie. To historyczny moment dla bialskiej uczelni, gdyż takie stopnie zostały przyznane po raz pierwszy
Mundurowe stopnie dla najaktywniejszych studentów

Bialski AWF jest pierwszą w Polsce uczelnią sportową, która posiada służby mundurowe i zaczęła nadawać swoje wewnętrzne stopnie. To inicjatywa uczelni z zeszłego roku, kiedy też stworzono regulamin nadawania stopni.

Przewidywane są trzy. Pierwszy z nich otrzyma się za reprezentowanie uczelni np. podczas świąt państwowych czy uczelnianych, bądź za pobyt na zajęciach pięć dni w tygodniu w mundurach. Drugi otrzymuje się za osiągnięcia w nauce – trzeba mieć minimum 4.0 średniej z ocen ze studiów. Trzeci stopień można zdobyć tylko po otrzymaniu pozostałych, kiedy studenci mają jeszcze dodatkowe uprawnienia dla służb mundurowych.

– Jest to dodatkowa motywacja dla studentów. Ci, którzy otrzymują trzeci stopień, mogą mieć na przykład indywidualny plan studiów, czyli mogą opuszczać 50% zajęć i robić coś innego np. studiować drugi kierunek. To bardzo duży przywilej. Poza tym ci, którzy mają wszystkie stopnie, mogą otrzymać z uczelni list polecający do różnych formacji – tłumaczy Paweł Różański, kierownik zakładu Służb Mundurowych i Sportów Walki.

Studenci, którzy otrzymali awanse, nie kryją zadowolenia. – Jest to przede wszystkim satysfakcja osobista. Robimy to dla siebie, ale na pewno później będziemy mieć z tego różne korzyści. Cały czas musiałam być ubrana w mundur a także brałam udział w święcie 11 Listopada i reprezentowałam tam uczelnię – mówi studentka I roku Marlena Jasińska.

Na jej kierunku - służby mundurowe - obecnie studiuje ponad 150 osób. Chcąc otrzymać stopień, sami muszą wystąpić z wnioskiem o jego nadanie, uzyskując wcześniej potwierdzenie od prowadzących zajęcia.

Oni otrzymali stopnie służb mundurowych AWF:

I rok: Bartłomiej Wójcik, Piotr Kobyliński, Kamil Cep, Damian Litwiniuk, Jakub Kimak, Mateusz Kamiński, Przemysław Ciokalski, Łukasz Borkowski, Łukasz Andrusiewicz, Adam Bochniewski, Marlena Jasińska, Patrycja Gniazdowska, Wojciech Antonowicz, Paweł Minocki, Kinga Kaliszewska, Maciej Gnieciak, Jakub Danowski, Agata Stypułkowska, Anna Statuch, Klaudia Sawczuk, Vitalii Tkaczuk, Patryk Parol, Mateusz Mancewicz, Arkadiusz Olszewski, Mateusz Jarmuł.
II rok: Łukasz Zieliński, Łukasz Suchodolski, Wojciech Kaźmierczuk.
III rok: Karol Burczak.

Maciej MaciejukOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama