Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 13:30
Reklama
Reklama

Nowy wiadukt w Białej Podlaskiej zwiększy bezpieczeństwo i usprawni komunikację w mieście

Nowy wiadukt w Białej Podlaskiej zwiększy bezpieczeństwo i usprawni komunikację w mieście
Biała Podlaska, budowa wiaduktu kolejowego na ul. Lubelskiej

Budowa wiaduktu kolejowego w Białej Podlaskiej wchodzi w kolejną fazę. Bezkolizyjne skrzyżowanie torów i drogi usprawni układ komunikacyjny miasta oraz poprawi bezpieczeństwo ruchu pociągów, samochodów, pieszych i rowerzystów. Obecnie, w związku z prowadzonymi pracami od 19 do 25 marca przejazd kolejowo-drogowy na ul. Lubelskiej będzie zamknięty dla samochodów. 


Zmiana w organizacji ruchu samochodów na ul. Lubelskiej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i podróżnych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przy współfinansowaniu Unii Europejskiej z Instrumentu CEF „Łącząc Europę”, budują nowe bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo-drogowe w ciągu ul. Lubelskiej. Nowy obiekt będzie miał 9,6 m szerokości, 4,6 m wysokości i 156 m długości. Pod torami będzie dwukierunkowa jezdnia o szerokości pasa ruchu 3,5 m w każda stronę oraz wydzielony chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa. Widać już konstrukcję nośną oraz 3 segmenty betonowe wiaduktu. Obecnie trwają prace związane z budową wyjazdu w stronę  ul. Kołychawa, co wiąże się z koniecznością przebudowy tej drogi do skrzyżowania z ulicą Daleką. W związku z tym od 19 do 25 marca przejazd kolejowo-drogowy na ul. Lubelskiej będzie zamknięty, a samochody pojadą wyznaczonym objazdem do przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Łomaskiej. 

Stacja Biała Podlaska, budowa nowego peronu

Nowy standard podróży na stacji w Białej Podlaskiej

Na stacji Biała Podlaska widać już nowy peron wyspowy oraz konstrukcję przejścia podziemnego. Na peronie ułożono antypoślizgową nawierzchnię z liniami naprowadzającymi dla osób niewidomych i niedowidzących. Ustawiono konstrukcję wiaty, na której montowane jest zadaszenie. Do czasu oddania do użytku przejścia podziemnego z windami, bezpieczne dojście do peronu zapewni tymczasowe przejście w poziomie szyn. Bezpieczeństwo na stacji zapewni nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym, który będzie nadzorowany z nowej nastawni. 

Stacja Biała Podlaska, budowa nowego przejścia podziemnego

W Białej Podlaskiej po zakończeniu prac pasażerowie będą korzystać nie tylko z nowoczesnej stacji z przejściem podziemnym, ale  także z nowego przystanku Biała Podlaska Rozrządowa, usytuowanego w pobliżu nowych osiedli mieszkaniowych i kampusu szkoły wyższej. Na przystanku widać konstrukcję peronów, na których są układane antypoślizgowe płyty. Trwa przebudowa torów.

Stacja Biała Podlaska, prace sieciowe

Widać już efekty prowadzonych prac. Na stacjach w Małaszewiczach i Terespolu pasażerowie korzystają z nowych peronów  dostosowanych do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Po zakończeniu modernizacji pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Zwiększy się przepustowość linii kolejowej.

Biała Podlaska Rozrządowa, budowa nowego przystanku

Małaszewicze, nowoczesna nastawnia

Terespol, modernizacja torów 

     

     Projekt „Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Siedlce-Terespol, ETAP III – LCS Terespol” jest współfinansowany
     przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.
     Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne
     wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji.
 

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. | ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa
www.plk-sa.pl | www.plk-inwestycje.pl | www.funduszeeuropejskie.gov.pl | www.portalpasazera.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO] Autor komentarza: kaes Treść komentarza: Pozazdrościć takich niskich temperatur... Pozdrowienia z Francji! Data dodania komentarza: 23.06.2026, 11:07 Źródło komentarza: Pogoda na wtorek. Tropikalna noc i upalny dzień Autor komentarza: Zachęta ? Treść komentarza: I to ma odstraszyć ich od procederu przemytu ,,ubogacaczy,, ? Grzywna powinna być horrendalna, i areszt aż do jej spłacenia. A tak, albo znikną, albo zmienią wygląd i dokumenty, i będą robić to samo... Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:58 Źródło komentarza: Jeden pochodzi z Ukrainy, drugi z Uzbekistanu. Kurierzy migrantów skazani w Białej Podlaskiej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama