Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 11 lutego 2026 19:21
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Sosnowica: E-usługi ułatwią życie mieszkańców

Od września mieszkańcy więcej spraw urzędowych będą mogli załatwić bez wychodzenia z domu. Na etapie tworzenia jest też aplikacja na telefon oraz gminny profil facebookowy. Będzie także portal do komunikacji społecznej.
Gmina Sosnowica: E-usługi ułatwią życie mieszkańców

Projekt pod nazwą „Razem dla rozwoju e-usług publicznych” miał być gotowy do końca czerwca, ale wydłuży się o co najmniej trzy miesiące. Gmina realizuje go razem z kilkoma innymi samorządami z województwa, m.i. z powiatem włodawskim. Głównym celem jest przyspieszenie obsługi petentów.

- Program ułatwi mieszkańcom załatwienie w sposób zdalny niektórych spraw, takich jak na przykład: pobranie i złożenie wniosku, sprawdzenie należności podatkowych, dokonanie opłaty podatku, czy wydanie zaświadczenia – wyjaśnia Agata Mikulska z Urzędu Gminy w Sosnowicy. - Dostępna będzie również specjalna aplikacja na telefon: e-sosnowica.pl – dodaje sekretarz gminy Anna Obel-Szurek.

Aplikacja już jest gotowa. Aby ją zainstalować na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym należy pobrać ją ze sklepu google.  Po zainstalowaniu aplikacji będzie można otrzymywać wszystkie ważne informacje o gminie i o tym co się aktualnie dzieje. 

Powstanie też portal komunikacji społecznej, poprzez który organizowane będą konsultacje z mieszkańcami, sondaże i ankiety. - Wdrożenie e-usług publicznych z pewnością umożliwi mieszkańcom załatwienie niektórych spraw przez internet. Przede wszystkim jednak ułatwi wykonywanie obowiązków naszym pracownikom – uważa Obel-Szurek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama