Terytorialsami mogą zostać zarówno mężczyźni jak i kobiety, w wieku 18-63 lat - w przypadku oficerów i podoficerów - oraz od 18-55 lat - w przypadku żołnierzy szeregowych.
Podstawowe wymagania to, m.in.: obywatelstwo polskie, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, pełnoletniość, niekaralność, niepełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadanie przydziału kryzysowego. Najbliższe szkolenie podstawowe kandydaci rozpoczną 3 lipca a zakończą je przysięgą wojskową 18 lipca. Kolejne zaplanowane zostały w terminach 22.08-06.09 oraz 14-29.11.2020. Chętni do służby pierwsze kroki powinni skierować do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach.
- Od momentu złożenia wniosku do czasu odebrania karty powołania, kandydatów czekają badania lekarskie i psychologiczne, zapoznanie z brygadą oraz komisja kwalifikacyjna - wyjaśnia Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5. MBOT.
Kandydaci, którzy przejdą pomyślnie proces kwalifikacyjny zostaną powołani do pełnienia służby w 53 batalionu lekkiej piechoty w Siedlcach wchodzącego w skład 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.












![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze