Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 04:13
Reklama

Witaj w świecie gracza - jak najtaniej kupować gry komputerowe?

Z każdym kolejnym rokiem rośnie liczba graczy, rosną jednak również ceny gier. Szczególnie premierowe tytuły mogą być sporym obciążeniem dla naszego portfela, nic więc dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszą się możliwości pozwalające na mniejsze wydatki. By jednak móc cieszyć się oszczędnościami, należy wiedzieć gdzie ich szukać.
Witaj w świecie gracza - jak najtaniej kupować gry komputerowe?

Gry w wersji cyfrowej
Jednym ze sposobów na tanie kupowanie gier, który zyskuje coraz większą popularność, jest rezygnacja z posiadania wersji pudełkowej i wybranie opcji cyfrowej. Coraz częściej jest to tańsze rozwiązanie, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę często pojawiające się promocje i abonamenty pozwalające nam na uzyskanie dostępu do wielu gier w stosunkowo niskich cenach. Korzystając ze stron jak g2a.com, możemy wybierać z bogatej oferty tytułów, a regularne obniżki cen pozwalają sporo zaoszczędzić. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania kodów rabatowych - możemy je znaleźć między innymi na https://mamyje.pl/kody-rabatowe/g2a-com - które pozwalają nam wydać jeszcze mniej.

Porównywanie cen
Internetowe porównywarki cen już od kilku lat są absolutnym hitem wśród konsumentów i obejmują już praktycznie każdą kategorię produktów - nie inaczej jest z grami. Za pośrednictwem takich platform możemy w jednym miejscu zobaczyć, jak ceny interesującego nas tytułu różnią się w różnych sklepach, dzięki temu bez trudu wybierzemy najkorzystniejszą ofertę. Jeśli jednak chodzi o porównywanie cen, warto zwrócić tu uwagę nie tylko na różnicę pomiędzy poszczególnymi sklepami, ale również zmianę cen wraz z upływem czasu. Czasem może ona ulec zmianie już w kilka tygodni po premierze - oznacza to, że jeśli zdecydujemy się odczekać trochę czasu, zamiast kupować grę od razu, możemy liczyć na korzystniejszą okazję.

Śledź promocje
Podobnie jak ma to miejsce w innych branżach, promocje często występują w określonym czasie w roku - najczęściej ma to związek z okresami świątecznymi, kiedy sklepy korzystają ze zwiększonego zainteresowania klientów i próbują zachęcić ich do wybrania właśnie ich oferty, ale również okazjami jak Black Friday, kiedy wiele produktów możemy dostać w cenach obniżonych nawet o kilkadziesiąt procent. Rynek gier ma jednak to do siebie, że poza tymi sezonami promocje i obniżki są równie częste - warto więc na bieżąco sprawdzać aktualne ceny, ponieważ mogą zmieniać się one bardzo niespodziewanie. Dzięki regularnemu sprawdzaniu ofert wybranych sklepów jesteśmy w stanie trafić na świetne promocje, które pozwolą nam sporo zaoszczędzić.

Kupuj z drugiej ręki
Przeglądając popularne serwisy aukcyjne bardzo łatwo trafić na sprzedawców oferujących używane gry w wersji pudełkowej, pozwala to na zakupienie wielu znanych tytułów w znacznie niższej cenie - szczególnie jeśli minęło już trochę czasu od premiery. Należy jednak pamiętać, by zawsze korzystając z takiego rozwiązania zwracać uwagę na informacje zawarte w opisie produktu oraz upewnić się co do wiarygodności sprzedawcy, np. sprawdzając opinie wystawione przez innych użytkowników. Oczywiście decydując się na produkt z drugiej ręki, trzeba liczyć się z tym, że może on nosić ślady użytkowania, należy jednak upewnić się też, czy w opakowaniu znajdują się wszystkie elementy, za które płacimy.

Powyższe sposoby pozwalają graczom na odkrywanie nowych tytułów bez zbytniego obciążania swoich finansów, dzięki czemu możemy nie tylko zaoszczędzić, ale też pozwolić sobie na zakup większej ilości gier.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama