Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 08:06
Reklama

Inwestycje

To będzie najszersza ulica w mieście
To będzie najszersza ulica w mieście

Miasto podpisało umowę na realizację trzeciego odcinka ul. Armii Krajowej. Po zakończeniu inwestycji ul. Janowską z ul. Francuską połączy najszersza arteria w mieście.

07.05.2022 10:00
Mieszkańcy i władze nie chcą masztu, ale procedura już ruszyła
Mieszkańcy i władze nie chcą masztu, ale procedura już ruszyła

Wraca temat masztu radiokomunikacyjnego, który miałby powstać na budynku internatu międzyrzeckiego „Ekonomika”. Procedury w związku z inwestycją już ruszyły, jednak zarówno mieszkańcy jak i władze miasta nie są przychylne temu przedsięwzięciu. Temat omawiany był na ostatniej sesji rady miasta Międzyrzec Podlaski.

05.05.2022 15:45    4
Otwarcie nowego kompleksu sportowego w Piszczacu
Otwarcie nowego kompleksu sportowego w Piszczacu

W piątek 6 maja odbędzie się oficjalne otwarcie kompleksu sportowego przy Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu.

29.04.2022 14:30
Podsumowali inwestycje wodne. 3 zadania za ponad 8 mln złotych
Podsumowali inwestycje wodne. 3 zadania za ponad 8 mln złotych

Gmina Międzyrzec Podlaski podsumowała inwestycje, związane z gospodarką wodną, które realizowała w latach 2018-2022. W tym czasie samorząd zmodernizował trzy ujęcia wody, co znacznie poprawiło jej jakość i wpłynęło na podniesienie komfortu życia mieszkańców. Podczas konferencji 27 kwietnia oficjalnie podsumowano 3 zadania warte łącznie ponad 8 milionów złotych.

29.04.2022 12:40
Inwestycje ratujące nasze zdrowie
Inwestycje ratujące nasze zdrowie

Miliony złotych z unijnych dotacji trafią wkrótce do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy (WOMP) i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Kierownictwa obu instytucji kilka dni temu podpisały już umowy o dofinansowanie swoich projektów.

26.04.2022 00:20
Zapadła strategiczna decyzja dla komunikacji w regionie
Zapadła strategiczna decyzja dla komunikacji w regionie

Linia kolejowa ważna dla części północnej Lubelszczyzny zostanie zelektryfikowana. Samorządy lobbowały za tym od dwóch lat. Wtedy w Radzyniu Podlaskim odbyła się konferencja o kolejnictwie, gdzie mówiono o przywróceniu kolei m.in. powiatowi radzyńskiemu. Jednym z postulatów była elektryfikacja linii 30. Właśnie zdecydowano, że ta inwestycja zostanie zrealizowana do 2028 roku w ramach programu rządowego Kolej Plus.

24.04.2022 17:00
Znamy wykonawcę S19 na odcinku Międzyrzec – Radzyń
Znamy wykonawcę S19 na odcinku Międzyrzec – Radzyń

Firma Stecol Corporation z Chin złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski. Kwota, jaką zaproponowała za wykonanie tej inwestycji to prawie 571 milionów złotych.

22.04.2022 12:45    1
Nowy asfalt będzie pięć miesięcy później i dużo drożej
Nowy asfalt będzie pięć miesięcy później i dużo drożej

W styczniu radni zgodzili się na wydłużenie realizacji prac na pięciu odcinkach dróg gminnych. Inwestycje, które miały zakończyć się w grudniu, mają potrwać do końca maja. Prace jednak w tym roku jeszcze nie ruszyły, bo wykonawca zawnioskował teraz o podniesienie zapłaty o 30 proc. – Koszty, które zostały wygenerowane poprzez niedotrzymanie terminu realizacji, nie powinny nastąpić. Trzeba było tak ogłosić przetarg, żeby prace zostały wykonane w tamtym roku i dopilnować tego przetargu – wytknął władzom gminy radny Krzysztof Grzeszyk.

21.04.2022 16:00    1
Prace przy autostradzie nabierają tempa. A2 coraz bliżej Białej
Prace przy autostradzie nabierają tempa. A2 coraz bliżej Białej

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na dwóch z siedmiu odcinków autostrady A2 na odcinku od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej trwają już prace w terenie. Cztery kolejne czekają na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Z kolei dla odcinka od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią także toczy się procedura ZRID i opracowywana jest dokumentacja projektowa.

20.04.2022 14:30    1    1
Projekt ronda gotowy. Sprawdzamy, kiedy rozpocznie się budowa
Projekt ronda gotowy. Sprawdzamy, kiedy rozpocznie się budowa

Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie jest inwestycja, związana z budową ronda w miejscowości Roskosz, na skrzyżowaniu drogi powiatowej i wojewódzkiej na trasie Biała Podlaska – Sarnaki.

19.04.2022 14:44    1
Region stawia na przedszkola
Region stawia na przedszkola

Dzięki środkom z Unii Europejskiej w naszym regionie powstaną kolejne miejsca wychowania przedszkolnego. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uroczyście wręczył trzy kolejne umowy na realizację tego typu wsparcia.

19.04.2022 00:57
10-metrowy maszt na internacie? Mieszkańcy boją się o środowisko
10-metrowy maszt na internacie? Mieszkańcy boją się o środowisko

Podczas sesji rady powiatu radny Andrzej Mironiuk poruszył temat masztu radiokomunikacyjnego, który miałby powstać na dachu internatu międzyrzeckiego „Ekonomika”. Mieszkańcy miasta wyrażają bowiem obawy, związane z wpływem na środowisko takiej inwestycji. Póki co żadne oficjalne pismo w tej sprawie nie wpłynęło do zarządu powiatu. Dyrekcja natomiast przyznaje, że zapytanie od firmy o budowę masztu otrzymała, ale na razie temat pozostaje zamknięty.

13.04.2022 15:12
Nowoczesna farma wiatrowa jest szansą na dalszy rozwój gminy
Nowoczesna farma wiatrowa jest szansą na dalszy rozwój gminy

Wszechstronny rozwój gminy, nieskażone środowisko naturalne, bezpieczeństwo energetyczne oraz oszczędność – takie korzyści przyniesie farma wiatrowa, która właśnie powstaje w Horodyszczu w gminie Wisznice. Postęp technologiczny idący w parze z rosnącą świadomością społeczeństwa na temat OZE sprawił, że inwestycja zyskała wielu zwolenników. Mimo wcześniejszych obaw dziś mieszkańcy gminy cieszą się, że to właśnie w ich gminie farma powstaje.

08.04.2022 13:50    1
Droga przez las zyska nowy blask. Jej koszt to 3,6 mln
Droga przez las zyska nowy blask. Jej koszt to 3,6 mln

Odcinek między Białą koło Radzynia Podlaskiego a Borowym zostanie zmodernizowany. Na trakcie pokrytym kocimi łbami pojawi się asfaltowa nawierzchnia. Szacowany koszt inwestycji to 3,6 mln zł. Budowa ma ruszyć już w tym roku.

07.04.2022 13:00
Kupią działkę od Kościoła za 250 tys. zł? "Z parafią nie wypada się targować"
Kupią działkę od Kościoła za 250 tys. zł? "Z parafią nie wypada się targować"

Gmina Rossosz chce kupić działkę od tamtejszej parafii pod budowę mieszkań komunalnych. Problem w tym, że działka, która ma nieco ponad 1 ha powierzchni, kosztuje 250 000 zł, a samorząd na jej zakup będzie musiał zaciągnąć kredyt. Mieszkańcy gminy łapią się za głowę i pytają, czy ta inwestycja ma w ogóle sens.

05.04.2022 12:37    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: sdgfTreść komentarza: https://zenodo.org/record/7141176?olo Black Adam Movie OnlineData dodania komentarza: 04.10.2022, 03:23Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:40Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Ruszają wypłaty dodatku węglowego. Wiemy, kiedy będą przelewyAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/livestream-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/live-memphis-grizzlies-vs-orlando-magic-free-nba-preseason-basketball-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 01:39Źródło komentarza: Sebastian Szymański po raz kolejny zagrał w reprezentacji PolskiAutor komentarza: nickjoeaTreść komentarza: https://www.linkedin.com/pulse/live-brooklyn-nets-vs-philadelphia-76ers-free-nba-preseason-basketball-/ https://www.linkedin.com/pulse/watch-brooklyn-nets-vs-philadelphia-76ers-live-nba-3-october-2022-/ https://www.linkedin.com/pulse/livestream-brooklyn-nets-vs-philadelphia-76ers-live-free-nba-preseason-/ https://www.linkedin.com/pulse/san-francisco-49ers-vs-los-angeles-rams-live-free-monday-night-/ https://www.linkedin.com/pulse/livestream-49ers-vs-rams-live-free-nfl-monday-night-football-3-/ https://www.linkedin.com/pulse/watch-los-angeles-rams-vs-san-francisco-49ers-live-stream-free-/ https://www.linkedin.com/pulse/livestream-san-francisco-49ers-vs-los-angeles-rams-live-free-mnf-/ https://www.linkedin.com/pulse/watch-49ers-vs-rams-live-stream-free-monday-night-football-online-/Data dodania komentarza: 04.10.2022, 00:22Źródło komentarza: Mamy ulotkę dołączaną do tabletek jodku potasu. Treść może zaskoczyć
Reklama
Reklama