Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 16:32
Reklama

Artykuły

Sytuacja na granicy wciąż trudna. "Tutaj wszystko jest możliwe"
Sytuacja na granicy wciąż trudna. "Tutaj wszystko jest możliwe"
Cały czas niespokojnie na granicy polsko-białoruskiej. Dzisiejszego poranka grupa migrantów przekroczyła przejście graniczne w Kuźnicy po stronie Białorusi. Zostali zatrzymani przez polskie służby. Grupa rozpoczęła marsz wzdłuż ogrodzenia. 12.11.2021 10:01
Gmina Sarnaki: Przygotowywali miejscowości do obrony 
Gmina Sarnaki: Przygotowywali miejscowości do obrony 
Serpelice, Hołowczyce i Fronołów to miejscowości które w ostatnich dniach były terenem ćwiczeń żołnierzy z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.  12.11.2021 08:22    1
Studia w Radzyniu może za rok
Studia w Radzyniu może za rok
Nabiera kształtów współpraca powiatu radzyńskiego z Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Niewykluczone, że filia PSW ruszy w Radzyniu już w przyszłym roku. 12.11.2021 08:19
Ukazał się kolejny numer "Nadbużańskich Sławatycz"
Ukazał się kolejny numer "Nadbużańskich Sławatycz"
Interesujące wydarzenia historyczne, relacje z życia gminy oraz ciekawostki i archiwalne zdjęcia - to wszystko można znaleźć w XXI numerze rocznika „Nadbużańskie Sławatycze”. Publikacja wydawana jest od 2000 r., dzięki staraniom Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Sławatycze. 12.11.2021 08:13
Wywiad Słowa: Chcę zbudować dobrą drużynę
Wywiad Słowa: Chcę zbudować dobrą drużynę
O tym, jaki jest pomysł na działanie Platformy Obywatelskiej w województwie, jak odbudować zaufanie wyborców w małych miejscowościach i jak poukładać stosunki wewnątrz partii, by stała się dobrze działającą, mocną strukturą ze Stanisławem Żmijanem, nowym przewodniczącym zarządu regionu PO na Lubelszczyźnie rozmawia Joanna Danielewicz. 12.11.2021 08:08    2
Gmina Międzyrzec Podlaski: Mieszkańcy cieszą się z nowych pieców
Gmina Międzyrzec Podlaski: Mieszkańcy cieszą się z nowych pieców
Kończy się projekt związany z wymianą domowych pieców węglowych na bardziej ekologiczne była Mieszkańcy przyznają, że był to strzał w dziesiątkę. 12.11.2021 08:03    3
Ta podwyżka uderzy nas po kieszeni
Ta podwyżka uderzy nas po kieszeni
Ci, którzy sfinansowali zakup lub budowę nieruchomości za kredyt hipoteczny, muszą liczyć się z tym, że wzrośnie rata ich zobowiązania finansowego. Ci zaś, którzy starają się o kredyt, mogą mieć niższą zdolność kredytową niż jeszcze miesiąc temu. 3 listopada Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła stopy procentowe o 0,75 punktu procentowego. 12.11.2021 07:04
Kolejna próba sforsowania granicy
Kolejna próba sforsowania granicy
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o kolejnej próbie siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez migrantów. W okolicach Białowieży kilkaset osób próbowało sforsować graniczne zabezpieczenia. 11.11.2021 12:10
Łosice: Miejski zieleniec przeszedł metamorfozę 
Łosice: Miejski zieleniec przeszedł metamorfozę 
Dobiega końca renowacja zieleńca, który jeszcze niedawno nie był miejscem zachęcającym do odwiedzenia. Inwestycję sfinansowano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i pieniędzy gminy. 11.11.2021 10:55
Radzyń Podlaski: Radna zaproponowała jadłodzielnię. Czy miasto skorzysta?
Radzyń Podlaski: Radna zaproponowała jadłodzielnię. Czy miasto skorzysta?
Na biurko burmistrza Jerzego Rębka trafił wniosek o włączenie się miasta w organizację jadłodzielni na terenie miasta. Dokładnie chodzi o wyznaczenia miejsca i udostepnienie prądu. – Ciekawe, co na to sanepid – odparł burmistrz i zapowiedział konsultacje z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. 11.11.2021 09:50
Odszedł ksiądz z duszą literata
Odszedł ksiądz z duszą literata
Ksiądz prałat Stanisław Dzyr przez 63 lata był związany z kościołem. Jak sam mawiał, miał jednak dwie miłości – Boga i historię. Przez wiele lat badał i spisywał historię regionu. Jest autorem wielu publikacji historycznych, m.in. „Monografia wsi Dawidy” i „Poszliśmy za Panem na Jego żniwo. Historia parafii Gęś”. 11.11.2021 09:00    2
Cytryna, jabłko, banan. Jak wykorzystać ich skórki pozostałe po obieraniu?
Cytryna, jabłko, banan. Jak wykorzystać ich skórki pozostałe po obieraniu?
Używasz w swojej kuchni świeżych owoców? Nie musisz wyrzucać do kosza resztek po ich obieraniu. Istnieje kilka sposobów na ich dalsze użycie. Podpowiadamy, jak łatwo i szybko przerobić naturalne odpady i wykorzystać je w domu. 11.11.2021 09:00
Terespol: Z każdym rokiem przybywa inwestycji
Terespol: Z każdym rokiem przybywa inwestycji
Do istotnych inwestycji, które będą realizowane w najbliższej przyszłości w Terespolu, należy budowa tunelu pod torami kolejowymi oraz budowa autostrady A2 w kierunku miasta. Władze samorządowe podjęły się w tym roku budowy bloku komunalnego, została zakończona rewitalizacja Konowicy, zmodernizowano stację uzdatniania wody i doprowadzono kanalizację na kilka ulic. 11.11.2021 08:30    1
Bialski przedsiębiorca z szablą Kilińskiego
Bialski przedsiębiorca z szablą Kilińskiego
Zenon Śledź otrzymał szablę Kilińskiego w czasie uroczystości, która odbyła się w Domu Rzemiosła. W ten sposób Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej docenił wieloletnią działalność przedsiębiorcy na rzecz nauki i społeczeństwa. 11.11.2021 08:00
Tak przed wojną świętowano 11 listopada. Przegląd wojsk robił marszałek Piłsudski [ZDJĘCIA]
Tak przed wojną świętowano 11 listopada. Przegląd wojsk robił marszałek Piłsudski [ZDJĘCIA]
Po raz pierwszy święto niepodległości zostało uczczone już w 1920 roku. Nie miało jeszcze rangi narodowej, bo to zmieniło się wiele lat później. 11.11.2021 08:00
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Mariusz Treść komentarza: Witam ,myślę ,że to potrzebna inwestycja ,ale żeby taki obiekt nie pozostał bez całodziennej opieki konserwatorskiej oraz porządkowej , musi być nadzór , ewentualne kamery tego nie załatwią , gratuluję dobrego pomysłu Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:25 Źródło komentarza: Łosickie Bulwary gotowe na wakacje! Oficjalnie otwarcie już wkrótce
Reklama
Reklama