Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 18:04
Reklama

Artykuły

Powiat radzyński: Gminy dostaną dodatkowe finansowanie
Powiat radzyński: Gminy dostaną dodatkowe finansowanie
4,5 mln zł dla powiatu i 8,4 mln zł dla gmin radzyńskich przekazał wojewoda lubelski, który właśnie rozpoczął rozdysponowywanie Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach tarczy dla samorządów. Powiat planuje zainwestować pieniądze w realizację drugiej części rozbudowy warsztatów szkolnych ZSP. 04.07.2020 10:14
Gmina Piszczac: Sanepid poszukuje uczestników kościelnych nabożeństw
Gmina Piszczac: Sanepid poszukuje uczestników kościelnych nabożeństw
Jak już informowaliśmy w gminie Piszczac przybywa osób zakażonych koronawirusem. Władze gminy apelowały do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń i zaleceń sanitarnych. Z kolei bialski sanepid poszukuje osób, które brały udział w mszach świętych w dwóch kościołach na terenie gminy. Ma to związek z udziałem w nabożeństwach osoby zakażonej SARS-CoV-2. 04.07.2020 00:38    2    1
Ludzie stąd: Tragiczne wspomnienia Zdzisława Grenia
Ludzie stąd: Tragiczne wspomnienia Zdzisława Grenia
Zdzisław Greń jest prezesem stowarzyszenia Dzieci Wojny oddziału Biała Podlaska od około dwudziestu lat. Wspomina babcię Antoninę, która zginęła na jego oczach, od wybuchu granatu, a także okrutne przesłuchanie przez Urząd Bezpieczeństwa jego matki Anny. Opowiada też o ojcu, który służył w Armii Krajowej i wspólnym słuchaniu radia Wolna Europa przez całą rodzinę. 03.07.2020 17:47
Łosice: Minister Marek Zagórski odwiedził szkołę
Łosice: Minister Marek Zagórski odwiedził szkołę
Zespół szkół nr 1 w Łosicach jako laureat konkursu „#OSEwyzwanie” otrzymał sprzęt multimedialny, który już służy uczniom i nauczycielom. Placówkę, w której skład wchodzi Szkoła Podstawowa nr 1 oraz  I Liceum Ogólnokształcące odwiedził też minister cyfryzacji Marek Zagórski.  03.07.2020 16:44
Gmina Międzyrzec Podlaski: Śmierć w płomieniach
Gmina Międzyrzec Podlaski: Śmierć w płomieniach
Do tragicznego pożaru doszło dzisiaj nad ranem w miejscowości Rogoźnica- Kolonia. Niemal całkowitemu spaleniu uległ drewniany dom. Niestety w płomieniach zginęła jedna osoba, prawdopodobnie 62-letni właściciel posesji. Drugi z mieszkańców domu zdołał uciec przed ogniem. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. 03.07.2020 15:55    2
Biała Podlaska: Korzyści dla uczniów i pracodawców
Biała Podlaska: Korzyści dla uczniów i pracodawców
Kształcenie w szkołach Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców niesie wiele korzyści zarówno dla właścicieli firm oraz uczniów. Pracodawcy mają wpływ na kursy z przedmiotów teoretycznych, a plan lekcji umożliwia realizację nauki zawodu w zakładach. Z kolei uczniowie mają szeroki wybór profili klas dostosowanych do ich zainteresowań. 03.07.2020 14:35    1
Gmina Drelów: Przesuwają termin na sierpień
Gmina Drelów: Przesuwają termin na sierpień
Nie odbyło się zaplanowane na drugą połowę czerwca otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Łózkach. Kolejny termin został wyznaczony na sierpień. 03.07.2020 12:40
Gmina Biała Podlaska: Skażony wodociąg w Worońcu
Gmina Biała Podlaska: Skażony wodociąg w Worońcu
Doszło do skażenia wodociągu w miejscowości Woroniec na terenie gminy Biała Podlaska. 370 mieszkańców nie ma dostępu do wody, która w tym momencie nie nadaje się do picia nawet po przegotowaniu, nie można jej też używać ani do mycia naczyń, ani do kąpieli. Na razie nieznane są przyczyny skażenia ujęcia woda. 03.07.2020 12:27
Gmina Łomazy: Strażacy z nowym wozem
Gmina Łomazy: Strażacy z nowym wozem
Gmina Łomazy otrzymała 200 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości na zakup wozu strażackiego. Samochód pożarniczy zostanie przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej działającej w tej gminie. W uroczystym podpisaniu umowy z wójtem Jerzym Czyżewskim uczestniczył wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. 03.07.2020 10:37
Biała Podlaska: Szpital na plusie, ale bez premii
Biała Podlaska: Szpital na plusie, ale bez premii
209 tys. zł zysku wypracował bialski szpital w 2019 roku. Rada społeczna szpitala nie przyznała jednak premii dyrektorowi placówki za pracę w poprzednim roku. – Dyrektor Adam Chodziński był temu przeciwny – mówi przewodniczący rady społecznej Dariusz Stefaniuk. Premii od zysku nie otrzymali również pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. 03.07.2020 08:30    1
Przed nami Tatarska Piątka
Przed nami Tatarska Piątka
W ramach dwunastego „Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną”, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Urząd Gminy Łomazy i Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega zapraszają na „IX Tatarską Piątkę”. 02.07.2020 19:29
Powiat bialski: Koronawirus znowu w urzędzie pracy. Sześciu zakażonych w Piszczacu
Powiat bialski: Koronawirus znowu w urzędzie pracy. Sześciu zakażonych w Piszczacu
W ostatnim czasie u sześciu mieszkańców Piszczaca potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z jednym z nich miała kontakt pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej, u której również badania potwierdziły obecność koronawirusa. Przypomnijmy, że do tej pory w Białej Podlaskiej potwierdzono 18 przypadków zakażenia, z czego 9 osób wyzdrowiało. W powiecie bialskim zaś do tej pory potwierdzono 12 przypadków, z czego 5 osób wyzrowiało. 02.07.2020 18:23    1
Biała Podlaska: Otworzą baseny, ale nie wszystkie
Biała Podlaska: Otworzą baseny, ale nie wszystkie
Chociaż władze państwowe pozwoliły na otwarcie basenów, to wiele z nich pozostało zamkniętych. Wynika to z restrykcyjnych obostrzeń, które wciąż obowiązują. Jak wyjaśniają zarządzający pływalniami, ich uruchomienie wiąże się ze sprostaniem zasadom reżimu sanitarnego, a nie jest to łatwe do osiągnięcia. 02.07.2020 17:09
Gmina Łomazy: Rozrywka dla małych i dużych
Gmina Łomazy: Rozrywka dla małych i dużych
Rozpoczęły się wakacje. Po długich miesiącach nauki zdalnej przyszedł dla dzieci i młodzieży czas wytchnienia. Samorząd zadbał, by się nie nudziły i oderwały na chwilę od komputerów, dlatego ma dla najmłodszych mieszkańców wiele ciekawych propozycji na spędzenie tych letnich dni. 02.07.2020 15:39
Biała Podlaska: Personel oddziału ratunkowego poddany kwarantannie
Biała Podlaska: Personel oddziału ratunkowego poddany kwarantannie
Jak informowaliśmy oddział kardiologiczny bialskiego szpitala jest zamknięty z powodu potwierdzenia u jednego z pacjentów zakażenia koronawirusem. Personel i pacjencji poddani są kwarantannie. W kwarantannie przebywa też personel oddziału ratunkowego, który miał styczność z osobą zakażoną. SOR działa jednak bez zmian. 02.07.2020 15:06    6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Mariusz Treść komentarza: Witam ,myślę ,że to potrzebna inwestycja ,ale żeby taki obiekt nie pozostał bez całodziennej opieki konserwatorskiej oraz porządkowej , musi być nadzór , ewentualne kamery tego nie załatwią , gratuluję dobrego pomysłu Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:25 Źródło komentarza: Łosickie Bulwary gotowe na wakacje! Oficjalnie otwarcie już wkrótce
Reklama
Reklama