Powiat łosicki: Zmodernizują obiekty sportowe

  • 30.06.2020, 16:43
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Zmodernizują obiekty sportowe
Do Łosic i Platerowa trafi kolejne wsparcie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Dzięki pozyskanym funduszom możliwa będzie modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach, oraz modernizacja istniejącej bieżni na stadionie sportowym w Platerowie. 

Modernizacja hali sportowej oraz bieżni na stadionie to dwa zadania, które uzyskały dofinansowanie samorządu  wojewódzkiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Jest to już trzecia edycja tego instrumentu na którą przeznaczono niebagatelna kwotę 10 mln zł. 

Przypomnijmy, że poszczególne samorządy mogły złożyć tylko jeden wniosek. Musiał on też dotyczyć tylko jednego zadania. Przy czym kwota dofinansowania nie mogła przekroczyć 200 tys. zł. Nie mogła również wynieść więcej niż 75 procent kosztów kwalifikowalnych. W całym subregionie siedleckim zrealizowanych zostanie 29 projektów, a udzielone wsparcie wyniesie ponad 2 mln 652 tys. zł.

Wnioski złożone przez  miasto i gminę Łosice oraz przez gminę Platerów przeszły pozytywnie ocenę i ostatecznie uzyskały dofinansowanie.  Należy się spodziewać, że już niedługo ruszą remonty obu obiektów, a mieszkańcy wkrótce będą mogli cieszyć się odmienioną szkolną halą sportową oraz korzystać z nowoczesnej bieżni na stadionie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 30 czerwca

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Art
Art 01.07.2020, 13:32
Super i fajnie ! Tylko proszę nie zniszczcie grafik na ścianach !

Pozostałe