Gmina Biała Podlaska: Będzie oświetlenie

  • 15.08.2020, 13:06
  • (pc)
Gmina Biała Podlaska: Będzie oświetlenie
Ponad 500 nowych, energooszczędnych lamp zaświeci się niebawem na terenie samorządu. Inwestycja warta jest ponad milion złotych.

Wójt gminy Wiesław Panasiuk oraz skarbnik gminy Krzysztof Radzikowski podpisali umowę na realizację zadania pod nazwą "Energooszczędne Oświetlenie w Gminie Biała Podlaska". W ramach programu zostanie wymienione stare oświetlenie uliczne na energooszczędne oświetlenie typu LED. Łącznie zamontowane zostaną 504 lampy. Dodatkowo na terenie miejscowości Styrzyniec przy ul. Wiejskiej oraz na trasie Michałówka-Janówka wybudowane zostanie całkowicie nowe oświetlenie, także typu LED. Tutaj powstanie 27 takich lamp. Całkowita wartość projektu wynosi 1 mln 40 tys. złotych, w tym dofinansowanie z funduszy unijnych to 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Według obliczeń koszt inwestycji zwróci się w ciągu 4 lat.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aaa
Aaa 16.08.2020, 12:01
Na Michałówce potrzebna jest droga a nie oświetlenie.

Pozostałe