Terespol: Stali się na chwilę stolicą graffiti

  • 25.08.2020, 16:15
  • Anna Chodyka
Terespol: Stali się na chwilę stolicą graffiti
W tym roku odbyła się największa, szósta edycja „Graffiti ma się dobrze". Skupiła trzydziestu młodych ludzi z różnych części kraju. Wszyscy wykonali prace na hali sportowej w Terespolu.

- Uczestnicy przyjechali z Siedlec, Białegostoku, Białej Podlaskiej, Siemiatycz, Poznania, Warszawy, Gdańska, Grodziska Mazowieckiego, Mińska Mazowieckiego. Było też dwóch obcokrajowców z Turcji i Ukrainy, ale obecnie mieszkających w Polsce. W malowaniu graffiti wzięły udział też panie. Twórcy byli w wieku od 20 do 40 roku życia. Każdy używając własnego stylu malował projekt według osobistego planu, ale wszystkie prac zostały wykonane w tych samych kolorach – mówi Grzegorz Puczka organizator imprezy.

Chciał zrobić coś dobrego dla miasta, w którym mieszka od dziewięciu lat, stąd pomysł, na „Graffiti ma się dobrze”. – Dostaliśmy wsparcie od władz miasta,  burmistrz Jacek Daniluk ufundował farby do malowania, a Anna Pietrusik dyrektor MOK udostępniła bezpłatnie hotel, w którym zatrzymali się uczestnicy – informuje Grzegorz Puczka.

Przyznaje, że spotkanie to nie tylko okazja do malowania, ale też długich rozmów o pasji i nie tylko. – Przede wszystkim chodzi o to, by młodzi ludzie rozwijali swoje hobby. W przyszłym roku również planuję organizację wydarzenia – mówi Grzegorz Puczka. Sam również zajmuje się tworzeniem, dwa lata temu namalował mural historyczny w pobliżu urzędu miasta, a na co dzień uczy języka angielskiego.

Anna Chodyka

Zdjęcia (22)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Terespolanin
Terespolanin 26.08.2020, 08:52
Masakra

Pozostałe