Gmina Rokitno: Droga będzie naprawiona

  • 16.10.2020, 08:15
  • Anna Chodyka
Gmina Rokitno: Droga będzie naprawiona nadesłane przez Czytelnika
Do redakcji Słowa Podlasia zgłosił się czytelnik z Kajetanki. Denerwuje się, iż droga, którą uczęszcza, jest niszczona przez firmę wynajętą przez Nadleśnictwo Biała Podlaska.

Jak wyjaśnia czytelnik, droga z Kajetanki do Cieleśnicy została ostatnio wyremontowana, na jego prośbę wystosowaną do gminy. - Wcześniej trudno było nią przejechać. Jednak, Nadleśnictwo Biała Podlaska robi wyrąb drzew i droga jest przez to niszczona. Martwi mnie, że droga, która dopiero została wyremontowana jest uszkadzana przez osoby, które wyciągają drzewo z lasu – mówi mieszkaniec Kajetanki.

Wójt Jacek Szewczuk wyjaśnia, iż droga zostanie naprawiona, kiedy zakończy się wycinka drzew. - To droga bardzo rzadko uczęszczana, ale podjęliśmy się jej remontu. Została wysypana żwirem, a przy niej zostały poprzycinane gałęzie drzew. Nadleśnictwo Biała Podlaska przy pomocy firm prywatnych przeprowadza w ostatnich tygodniach wycinkę drzew. Drzewo jest składowane w pasie drogi, przez co została ona po części zniszczona. Jednak, kiedy drzewo zostanie usunięte spotkamy się z firmą i ustalimy zakres napraw. Nie mogę zabronić wywożenia drzewa, gdyż innej drogi prowadzącej z lasu do głównej trasy nie ma. Siłą rzeczy ciężki sprzęt uszkodził drogę, ale to droga gruntowa, nieutwardzona asfaltem, więc nie będzie trudno ją naprawiać. Zniszczenie szacujemy na odcinku 10 - 15 metrów – wyjaśnia wójt gminy Rokitno, Jacek Szewczuk.
 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fichtel
Fichtel 17.10.2020, 12:05
Kto jeździ tam to wie.. Piach wysypany ale bez równiarki czy wału. Droga gruntowa. W tym miejscu to przynajmniej Ci co robili to wyrównali po pracach... droga jest gorsza w miejscach pozostałych a nie tam gdzie drewno leży... :)

Pozostałe