PSW coraz szerzej otwiera się na obcokrajowców

  • 25.01.2017, 08:51 (aktualizacja 25.01.2017, 11:47)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
PSW coraz szerzej otwiera się na obcokrajowców
Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej wychodzi z kolejną inicjatywą. Dzięki pozyskaniu środków unijnych uczelnia zrealizuje dwa programy mające umiędzynarodowić uczelnię. Chodzi o kształcenie studentów w języku angielskim - głównie obcokrajowców - na nowych specjalizacjach znanych już kierunków.

W ramach pierwszego projektu na kierunku turystyka i rekreacja powstanie specjalizacja  "turystyka międzynarodowa". Obejmie ona studia stacjonarne pierwszego stopnia i będzie realizowana na czwartym semestrze. To aż 285 godzin zajęć specjalnościowych w języku angielskim w tym m.in: zajęcia z wielokulturowości, branżowego języka angielskiego a także specjalne zajęcia prowadzone przez zagranicznego wykładowcę.

Specjalność będzie realizowana przez trzy lata, aż do września 2020 roku. – Wynika to z licznych sugestii studentów, którzy w dalszym ciągu chcą podwyższać kwalifikacje językowe, a na dodatek coraz częściej wyjeżdżają na praktyki do takich państw jak: Grecja, Hiszpania, czy Turcja. Jest to dla nich ważny etap – mówi Ewelina Niźnikowska, kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji.

Drugi projekt dotyczy kształcenia na kierunku pielęgniarstwo także w języku angielskim. Program obejmować ma siedem semestrów i również w tym wypadku po angielsku będą realizowane wykłady, ćwiczenia i laboratoria. Praktyki natomiast będą odbywać się w języku polskim. Według władz uczelni, będzie to swego rodzaju polska szkoła kształcenia pielęgniarek, która przez absolwentów może być promowana za granicą. Kierunek adresowany jest do 15 studentek zza granicy.

– Zrekrutowani studenci będą uczęszczać także na zajęcia z języka polskiego i będą musieli zdawać z niego egzamin. Ważna będzie praktyka właśnie w naszym języku. To może ułatwić odbywanie praktyk i zajęć w trakcie studiów a także pozwoli na zdobycie uprawnień i podjęcie zawodu – mówi Stanisława Spisacka, kierownik zakładu pielęgniarstwa.

Maciej Maciejuk

Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 4.

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe