Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 15:47
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

PSW coraz szerzej otwiera się na obcokrajowców

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej wychodzi z kolejną inicjatywą. Dzięki pozyskaniu środków unijnych uczelnia zrealizuje dwa programy mające umiędzynarodowić uczelnię. Chodzi o kształcenie studentów w języku angielskim - głównie obcokrajowców - na nowych specjalizacjach znanych już kierunków.
PSW coraz szerzej otwiera się na obcokrajowców

W ramach pierwszego projektu na kierunku turystyka i rekreacja powstanie specjalizacja  "turystyka międzynarodowa". Obejmie ona studia stacjonarne pierwszego stopnia i będzie realizowana na czwartym semestrze. To aż 285 godzin zajęć specjalnościowych w języku angielskim w tym m.in: zajęcia z wielokulturowości, branżowego języka angielskiego a także specjalne zajęcia prowadzone przez zagranicznego wykładowcę.

Specjalność będzie realizowana przez trzy lata, aż do września 2020 roku. – Wynika to z licznych sugestii studentów, którzy w dalszym ciągu chcą podwyższać kwalifikacje językowe, a na dodatek coraz częściej wyjeżdżają na praktyki do takich państw jak: Grecja, Hiszpania, czy Turcja. Jest to dla nich ważny etap – mówi Ewelina Niźnikowska, kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji.

Drugi projekt dotyczy kształcenia na kierunku pielęgniarstwo także w języku angielskim. Program obejmować ma siedem semestrów i również w tym wypadku po angielsku będą realizowane wykłady, ćwiczenia i laboratoria. Praktyki natomiast będą odbywać się w języku polskim. Według władz uczelni, będzie to swego rodzaju polska szkoła kształcenia pielęgniarek, która przez absolwentów może być promowana za granicą. Kierunek adresowany jest do 15 studentek zza granicy.

– Zrekrutowani studenci będą uczęszczać także na zajęcia z języka polskiego i będą musieli zdawać z niego egzamin. Ważna będzie praktyka właśnie w naszym języku. To może ułatwić odbywanie praktyk i zajęć w trakcie studiów a także pozwoli na zdobycie uprawnień i podjęcie zawodu – mówi Stanisława Spisacka, kierownik zakładu pielęgniarstwa.

Maciej Maciejuk

Więcej na ten temat w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 4.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ksiądz IgnacyTreść komentarza: Ulica ma być nazwana imieniem wielkieg i zasłużonego Polaka. Takim Polakiem jest Świętej Pamięci Generał Wojciech Jaruzelski.Data dodania komentarza: 29.03.2024, 10:45Źródło komentarza: Chcieli nadać nazwę ulicy. Musieli wycofać uchwałęAutor komentarza: Nie rucia nogaTreść komentarza: Ta czarna zaraza zawsze i wszędzie musi się wpierdzielać w każdy aspekt życia człowieka. Tak nazwijmy nową ulice imieniem jakiegoś pajaca z krzyżemData dodania komentarza: 29.03.2024, 08:14Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na KrznieAutor komentarza: kibic PodlasiaTreść komentarza: Do Zakrzesia: To proszę wymienić choć jednego reprezentanta Polski z radzyńskiej Akademii oraz sezony, w których drużyny z niej grały w Centralnej Lidze Juniorów. O ile wiem, to odpowiedź będzie brzmiała - ZERO.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 23:21Źródło komentarza: Szymański i spółka wywalczyli finały MEAutor komentarza: czyTTreść komentarza: Nie wiem o czym ga da l i. Chyba o wyborachData dodania komentarza: 28.03.2024, 19:13Źródło komentarza: Dyskutowali o tym, jak pomóc zdolnym uczniomAutor komentarza: czy TTreść komentarza: Jeśli most ma łączyć, to nie te raczej: Jozafat zapoczątkował rozwój polonizacji Lićwinów i Rusów - Łuck (Ukraina dziś). Riad, także niespecjalnie łączy. No i jego potomkowie, chcą politykować. To jak to, tylko takie mosty? Nie mam propozycji. Zapytajcie Mieszkańców. Zwłaszcza tych ulic. Mam pytanie: jak rozwiązane będą "kolizje' z nową przecież, ścieżką po Wale Krzny?Data dodania komentarza: 28.03.2024, 19:10Źródło komentarza: Dwóch kandydatów na patrona mostu na Krznie
Reklama
Reklama