Terespol: Regionalna kultura w sieci

  • 15.11.2020, 11:47
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Terespol: Regionalna kultura w sieci Terespolska Platforma Kultury
W ostatnim tygodniu rząd podjął decyzję o zamknięciu wszelkich instytucji kultury przynajmniej do 29 listopada. Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu świetnie przygotował się na taką okoliczność i już od kilku miesięcy zaprasza na Terespolską Platformę Kultury.

W Terespolu pandemia kulturze nie straszna. Każdy, kto bowiem w tym trudnym czasie zatęskni za spotkaniami z ciekawymi ludźmi jak również kulturą może zajrzeć na stronę www.terespolskaplatformakultury.pl.

Co to takiego? To serwis internetowy, który powstał z inicjatywy miejscowego ośrodka kultury. Jego głównym celem jest zebranie w jednym miejscu wszelkiej działalności kulturalnej i artystycznej mieszkańców Terespola i okolic. Znajdziemy tam więc m.in. informacje o lokalnych artystach i dziełach, ale również ciekawostki związane z historią miasta. Tym zajmują się lokalni miłośnicy historii i regionaliści.

Portal redagowany jest przez MOK, a wyjątkowość serwisu polega na tym, że publikowane tutaj treści zbierane, opracowywane i zamieszczane są przez dziennikarzy-wolontariuszy. Zainteresowani pracą w mediach uczestnicy projektu mogą więc dzięki temu szlifować swoje zdolności i umiejętności.

Do tej pory opublikowano tutaj kilkanaście wywiadów z ludźmi szeroko pojętej kultury z naszego regionu m.in. Krzysztofem Badalskim, Jadwigą Matwiejuk czy Edytą Drobysz. Serwis powstał dzięki dofinansowaniu z funduszy Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe