Gmina Biała Podlaska: Skrzynka z amunicją i granatami znaleziona podczas wykopów

  • 26.11.2020, 13:48
  • (pc)
Gmina Biała Podlaska: Skrzynka z amunicją i granatami znaleziona podczas…
Skrzynka z amunicją oraz granatami ręcznymi wykopana została podczas prac geodezyjnych w miejscowości Sitnik. Niewybuchy zostały już zneutralizowane. Pamiętajmy, że choć od działań wojennych minęło wiele lat takie znaleziska nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o tym, że w miejscowości Sitnik, podczas prac geodezyjnych, znaleziona została skrzynka, a w niej amunicja. - Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie - informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej. Okazało się, że w środku metalowej skrzynki znajduje się 95 sztuk amunicji oraz dwa granaty ręczne pochodzące z okresu II wojny światowej.

Niebezpieczne znaleziska zostały już zneutralizowane przez saperów, którzy sprawdzili również pobliski teren, nie ujawniając kolejnych niewybuchów.

- Pomimo że od działań wojennych minęło już wiele lat, wciąż możemy natknąć się na niebezpieczne pamiątki z tego okresu. Niewybuchy i niewypały mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich - dodaje rzeczniczka. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe