Łomazy: Pierwsi mali wielcy czytelnicy

  • 03.01.2021, 11:17
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: Pierwsi mali wielcy czytelnicy
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach rozdano pierwsze dyplomy i nagrody "wielkim czytelnikom". Przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim projekcie "Mała książka - wielki człowiek". Placówka po raz kolejny uczestniczy w projekcie i zachęca do odwiedzin mieszkańców gminy. 

Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach kolejny raz uczestniczy w ogólnopolskim projekcie ,,Mała książka- wielki człowiek’’. – Akcja ma na celu zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W wyprawce znajdzie książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika – wyjaśnia dyrektor GBP w Łomazach Agata Chwalewska.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz drobnym upominkiem. – W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie. Przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki – zaznacza pani dyrektor.

W bibliotece zostały wręczone już pierwsze dyplomy Wielkim Czytelnikom. Placówka zaprasza dzieci i rodziców do dalszego wypożyczania oraz nowych czytelników w wieku 3-6 lat do udziału w akcji ,,Mała książka – wielki człowiek". Program organizowany jest przez Instytut Książki oraz finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe