Biała Podlaska: 660 osób zaszczepionych

  • 11.01.2021, 16:55
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Biała Podlaska: 660 osób zaszczepionych Adam Trochimiuk/Archiwum
Do tej pory w bialskim szpitalu zaszczepiono łącznie 660 osób, a dzisiaj do placówki dotarła kolejna partia szczepionek. Spośród ponad 1500 pracowników szpitala, do tej pory na szczepienie zgłosiło się 850 osób.

- Do szczepień zgłosiło się obecnie ok. 850 pracowników szpitala oraz ok. 1000 osób z innych podmiotów leczniczych (stan na 11.01.2021). W szpitalu zatrudnionych jest ponad 1500 osób. Pierwszy i drugi etap szczepień został zakończony - zrealizowano 660 szczepień. W dniu dzisiejszym do bialskiego szpitala dotrze kolejna partia szczepionek – ponad 700 sztuk - informuje rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej, Magdalena Us.

W obszarze Covid-19 bialskiego szpitala hospitalizowanych jest 90 osób z wynikiem pozytywnym. W obszarze jest 157 łóżek, w tym 11 łóżek respiratorowych. Dziesięć osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem. (stan na 11 stycznia godz. 13:00)

Przypomnijmy też, że 4 stycznia w placówce została uruchomiona poradnia dedykowana pacjentom po przebytym Covid-19. Z jej działalności będą mogły skorzystać osoby, które po chorobie nadal odczuwają problemy zdrowotne. Świadczeń udzielać będą lekarze pulmonolodzy bialskiego szpitala. Poradnia zlokalizowana jest w Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych. Rejestracji można dokonać pod numerem telefonu 83 41 47 170.

W poradni łącznie przyjmuje sześciu lekarzy pulmonologów według uzgodnionego harmonogramu. Poradnia została uruchomiona 4 stycznia br. Dotychczas przyjęto kilkunastu pacjentów. - Pacjenci trafiają do poradni przede wszystkim z niewydolnością oddechową spowodowaną Covid-19, dusznościami, przewlekłym zmęczeniem, gorszą tolerancją na wysiłek. U pacjentów występują również zmiany w płucach oraz problemy z koncentracją. Przedział wiekowy pacjentów jest bardzo różny. Są to osoby zarówno w sile wieku, jak też osoby starsze - wyjaśnia rzeczniczka szpitala.

Więcej na temat szczepień w jutrzejszym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 stycznia

 

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe