Gmina Łomazy: Stwórz papierowy teatr

  • 24.01.2021, 11:15
  • (pc)
Gmina Łomazy: Stwórz papierowy teatr wikipedia.org Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji, wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki
Gminna biblioteka zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w konkursie lietracko-plastycznym pt. "Moja opowieść" na kartach teatru Kamishibai.

Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji, wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny bądź ekranu o nazwie "butai". Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy.

Propozycja adresowana jest do dzieci i rodzin, które chciałyby stworzyć ilustrowane karty z tekstem do takiego teatru. Celem konkursu jest popularyzacja książek i czytelnictwa, rozwijanie aktywności i kreatywności twórczej dzieci oraz wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.

Opowiadania kamishibai mogą być tworzone indywidualnie, w parach - jeden rysownik, jeden pisarz; w małych grupach lub jako projekt całej rodziny. Mogą powstawać w oparciu o przeczytaną książkę, oryginalne pomysły, aktualne wydarzenia, doświadczenia i przeżycia. Historia powinna zawierać nie mniej niż 5 stron formatu A3. Prace winny być wykonane techniką: ołówek, kredka, pastele, farby.

Zgłoszenia do 31 stycznia. Podpisane prace należy przynieść do Gminnej Biblioteki Publicznej w Łomazach lub wysłać na adres e-mail [email protected] Na wszystkich uczestników czekają nagrody.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe