Gmina Drelów: Daleko do kompromisu

  • 02.03.2021, 08:59
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Daleko do kompromisu Anna Ostapiuk
Zebranie z mieszkańcami Przechodziska, gdzie lokalny inwestor zamierza rozbudować swoją chlewnię, nie przyniosło oczekiwanego rozwiązania. Społeczność domaga się całkowitej zmiany lokalizacji inwestycji lub drastycznego ograniczenia planowanej liczebności stada. Gospodarz broni się wzrostem kosztów i przypomina, że chce się rozwijać tu, gdzie ma swoje działki.

O planowanej rozbudowie istniejącej infrastruktury chlewni w Przechodzisku pisaliśmy w ubiegłym numerze "Słowa Podlasia". Przypomnijmy, że przeciwko temu zaprotestowało 58 osób reprezentujących 90 procent gospodarstw domowych. Zarzucają właścicielowi, że nie skonsultował z nimi swoich planów, a przede wszystkim nie poinformował o zakładanej skali hodowli trzody chlewnej. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne do zebrania w tej sprawie doszło dopiero 25 lutego. 

Młody gospodarz wspierając się prezentacją multimedialną przedstawił najważniejsze założenia biznesowe, wyjaśniając takie kwestie jak wielkość stada, rozwiązania technologiczne dla chowu i żywienia zwierząt, przechowywania gnojowicy i sposobu jej wywozu. Przekonywał również, że w projekcie inwestycyjnym zadbał o możliwie największe ograniczenie uciążliwości smrodu, którego najbardziej obawiają się mieszkańcy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 marca

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe