Region: Konkurs na najpiękniejsze palmy i pisanki  

  • 05.03.2021, 09:25
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Region: Konkurs na najpiękniejsze palmy i pisanki   www.skansen.lublin.pl
Każdy mieszkaniec województwa może wykazać się swoimi umiejętnościami i przygotować wyjątkową palmę lub pisankę wielkanocną. Można je zrobić w technice tradycyjnej lub nowoczesnej. 

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie oraz Muzeum Wsi Lubelskiej, zapraszają do udziału w drugiej edycji konkursu na najpiękniejszą tradycyjną oraz współczesną palmę i pisankę wielkanocną. 

Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec województwa, którego praca zostanie zakwalifikowana przez miejscowy urząd gminy lub gminą instytucję kultury. Szczególnie zaproszeni są twórcy ludowi, artyści plastycy, członkinie kół gospodyń wiejskich, a także dzieci i młodzież szkolna.

Pisanki muszą być wykonane zgodnie z technikami tradycyjnymi wraz z dawnymi wzorami charakterystycznymi dla Lubelszczyzny i jej subregionów. Te współczesne winny być zbliżone wyglądem do naturalnej wielkości jaj (np. kurzych, gęsich czy strusich). Materiały i technika wykonania jest dowolna. Palmy nie mogą przekraczać wysokości jednego metra, te tradycyjne muszą być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów.

Organizatorzy przewidują 4 kategorie konkursowe, a z każdej z nich wytypowani zostaną laureaci w 3 podkategoriach: dzieci i młodzież poniżej 15. roku życia; młodzież od 15. roku życia i dorośli oraz praca zbiorowa. Zwycięzcy otrzymają m.in. tablety, mały sprzęt AGD, artykuły dekoracyjne, albumy oraz książki.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie przez właściwe starostwa powiatowe (z terenu województwa lubelskiego) prac konkursowych do 9 marca wraz z prawidłowo wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi, pocztą lub osobiście na adres: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3, 20-010 Lublin. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www:wok.lublin.pl

Wyniki zostaną ogłoszone 28 marca podczas imprezy tradycyjno-obrzędowej na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, a zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie otwartej w dniu rozdania nagród.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe