Wisznice: W Klubie Seniora nie ma czasu na nudę

  • 07.03.2021, 11:24
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Wisznice: W Klubie Seniora nie ma czasu na nudę Klub Seniora Wisznice
Jesienią 2019 r. na terenie Gminy Wisznice został utworzony Klub Seniora w ramach projektu „Aktywni i sprawni – usługi społeczne dla mieszkańców północnej Lubelszczyzny”. Na cele klubu zaadaptowane zostały pomieszczenia w Gminnym Ośrodku Kultury i Oświaty w Wisznicach. 

Projekt „Aktywni i sprawni – usługi społeczne dla mieszkańców północnej Lubelszczyzny” daje seniorom możliwość aktywnego udziału w życiu społecznym oraz dostęp do przestrzeni publicznej.

Ze względu znaczną odległość do większych ośrodków duża część osób starszych, w tym niepełnosprawnych i niesamodzielnych, ma ograniczony dostęp do tego rodzaju form aktywności jak i porad prozdrowotnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom tej grupy społecznej powstał Klub Seniora, gdzie istnieje możliwość spędzenia wolnego czasu i rozwoju zainteresowań, pasji oraz podnoszenia kompetencji poprzez różnego rodzaju zajęcia i warsztaty. Dodatkowo aktywny udział w zajęciach ruchowych pomaga utrzymać sprawność fizyczną.

- W ramach projektu realizowane są zajęcia ruchowe: pilates/joga/gimnastyka, nordic walking oraz zajęcia z rękodzieła, literackie, muzyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia prozdrowotne. Uczestnicy mają do dyspozycji zajęcia z dietetykiem, psychologiem, podologiem oraz kosmetyczką. W najbliższym czasie planowane są także warsztaty fotograficzne, ogrodnicze, teatralne oraz zajęcia ruchowe na basenie oraz rajdy rowerowe. W planach są również wyjazdy do teatru, kina, wycieczki krajoznawcze oraz spotkania integracyjne - opowiada wójt Piotr Dragan.

Projekt „Aktywni i sprawni – usługi społeczne dla mieszkańców północnej Lubelszczyzny” gmina Wisznice realizuje w partnerstwie z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu powstała też wypożyczalna sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców całego powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe