Gmina Tuczna: Razem łatwiej sprzedadzą wyroby

  • 18.03.2021, 12:44
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Tuczna: Razem łatwiej sprzedadzą wyroby pixabay.com
W minionym tygodniu w Tucznej odbyło się spotkanie lokalnych władz z rolnikami. Gmina proponuje im zrzeszenie się, aby skrócić łańcuch dostaw. O szczegółach opowiadał broker innowacji z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli Marek Siuciak.

– 29 marca w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rusza nabór w ramach działania „Współpraca”. Jednak ze względu na to, że duża pula środków została niewykorzystana, nabory będą się jeszcze odbyć. Środki wydawane będą do 2025 r. z tej edycji, która już się zakończyła. Do tej pory były 3 edycje projektu. W jednym z nich bierze udział gmina Tuczna, która jest liderem projektu „Nadbużański Ziemniak”. Projekt jest w trakcie uzupełniania i ma szansę na dofinansowanie w kwocie ok. 4 mln zł – mówił Marek Siuciak.

Razem łatwiej sprzedać
Jednocześnie samorząd wychodzi do rolników z koleją ciekawą propozycją. Chodzi o stworzenie grupy i sprzedawanie regionalnych wyrobów bezpośrednio do klienta. – Gmina leży w strefie nadgranicznej, a jednocześnie blisko Białej Podlaskiej. Dlatego ma szansę stworzyć szybkie łańcuchy żywnościowe. Takie łańcuchy polegają na tym, że sprzedaje się produkty z pominięciem pośredników – wyjaśnia wójt Tucznej Zygmunt Litwiniuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 16 marca

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe