Gmina Łomazy: Rodzinnie stworzyli piękne powieści

  • 24.04.2021, 09:35
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Łomazy: Rodzinnie stworzyli piękne powieści fot. GBP Łomazy
Siedem rodzin wzięło udział w Rodzinnym Konkursie Literacko-Plastycznym pt. "Moja opowieść przedstawiona na kartach Teatru Kamishibai’’. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i pracowitością. Organizator postanowił wszystkim przyznać równorzędne pierwsze miejsca.

Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach nie pozwala się nudzić ani dzieciom, ani dorosłym. Tym razem zaproponowała czytelnikom ciekawy konkurs. – Jego głównym celem było promowanie wartości, jakie niesie ze sobą wspólny czas spędzony z rodziną, wzmacnianie więzi międzypokoleniowych, pobudzenie wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności plastycznych i literackich – wyjaśnia dyrektor GBP Agata Chwalewska. – Do placówki płynęły powieści od siedmiu rodzin: Kuźmickich, Murawskich, Niczyporuków, Sawickich, Anny i Wojciecha Telaczyńskich, Kamili i Marcina Telaczyńskich i Wołosowiczów.

Kamila Telaczyńska Golwiej zaznacza, że przygotowywanie pracy konkursowej było ciekawym wyzwaniem. – Zastanawiając się wspólnie z trójką dzieci nad fabułą opowieści, którą mieliśmy przedstawić na 5 ilustracjach, braliśmy pod uwagę kilka ważnych punktów. Uznaliśmy np, że ważne jest to, aby odbiorca nie był znudzony. Wyborowi historii towarzyszyły dość skrajne emocje, ponieważ każde dziecko miało na to inny pomysł. Najstarszy syn chciał, aby opowieść była prawdziwa, taka z naszego życia rodzinnego, średni aby to było coś zabawnego, a najmłodszy – aby opowieść była niezwykła i barwna – mówi mama Jana, Juliusza, Franciszka i Fryderyka.  Przyznaje jednocześnie, że z mężem i dziećmi tworzą dużą rodzinę, więc umiejętność współpracy i porozumienia stawiają na pierwszym miejscu. – Skoro chcieliśmy stworzyć pracę rodzinną po burzy mózgów, trzeba było dokonać wspólnego wyboru. Padła decyzja na opowiedzenie czytelnikowi naszej przygody z psem, akurat przeżywanej w chwili trwania konkursu. Zabawnej ale też, ku pociesze najmłodszego Frania, takiej, którą można barwnie i niesamowicie przedstawić. Potem nastąpił podział prac, czyli kto co pisze, kto rysuje którą ilustrację i jaka jest potrzeba pomocy ze strony rodziców. My jako rodzice sprawdziliśmy błędy ortograficzne i pomogliśmy w szkicu. Cała dalsza praca nie trwała już długo i po emocjonujących debatach przyniosła wiele miłych chwil spędzonych na wspólnym działaniu – podkreśla Kamila Telczyńska Golwiej

Komisja przyznała 7 pierwszych równorzędnych miejsc. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy, które zostały wręczone z zachowaniem środków ostrożności, związanych z obowiązującymi obostrzeniami. Prace zostaną zaprezentowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe