Łomazy: Deszczowe ogrody

  • 06.05.2021, 09:43
  • (jlk)
Łomazy: Deszczowe ogrody fot. UG Łomazy
Z ciekawą propozycją do mieszkańców gminy Łomazy wychodzą samorząd oraz Fundacja Wspomagania Wsi. Chcą wspólnie stworzyć rabatę retencyjną przy urzędzie gminy oraz posadzić nowe drzewa. Rabata powstanie pod okiem ekspertów architektury krajobrazu i środowiska. Akcję zaplanowano na czerwiec. 

– Polska ma jeden z najniższych wskaźników zasobności w wodę w Europie. Z grona ponad 40 krajów tylko Czechy, Cypr, Dania i Malta mają mniej wody w przeliczeniu na mieszkańca. Żyjemy na obszarze, gdzie mogą występować regularne niedobory wody. To nie przyszłość, to dzieje się już teraz. I już teraz musimy działać – twierdzi wójt Jerzy Czyżewski.

– Sprawdzonymi sposobami zatrzymania wody w gruncie jest tzw. mała retencja. Mała retencja to drobne i proste rozwiązania, które sprawiają, że woda opadowa zostaje tam, gdzie spada – dodaje. 

Gmina Łomazy we wspólnym projekcie z Fundacją Wspomagania Wsi będzie uczyć się jako można chronić wodę za pomocą małej retencji. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 4 maja

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe