Gmina Międzyrzec Podlaski: Jakość wody znacznie się poprawi

  • 03.06.2021, 10:01
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
stacja uzdatniania wody w Rogoźnicy, modernizacja SUW w Rogoźnicy fot. UG Międzyrzec Podlaski W ramach inwestycji m.in. przebudowano i rozbudowano budynek technologiczny. Całkowita wartość projektu to ponad 2 miliony złotych
Samorząd nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o inwestycje i poprawę komfortu życia mieszkańców. Dobiegły właśnie prace modernizacyjne Stacji Uzdatniania Wody w Rogoźnicy, co pozytywnie wpłynie na jakość dostarczanej z tego obiektu wody. Budynek został również wyposażony w nowoczesne technologie i systemy sterowania.

Zakończyło się zadanie pn. "Przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Rogoźnicy”, realizowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 Działanie 6.4 Gospodarka wodno-ściekowa. Całkowita wartość projektu to 2 123 007, 58 złotych, z czego 85-procentowe dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 1 467 119, 04 zł.

Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości dostarczanej mieszkańcom wody. Realizacja tego zadania ma też pozytywnie wpłynąć na jakość środowiska naturalnego, podnieść standard życia mieszkańców i zwiększyć możliwości inwestycyjne, w tym również te proekologiczne.

W rogoźnickiej SUW przebudowano i rozbudowano budynek technologiczny o pomieszczenie na agregat prądotwórczy. Wykonano też instalacje elektryczne, m.in. szafę zasilającą wraz z nowymi instalacjami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Na terenie stacji zostało zamontowane oświetlenie oraz instalacja fotowoltaiczna o mocy 38,7 kWp. Zmodernizowane zostały także studnie nr 1 i nr 2 oraz zbiornik retencyjny. Budynek posiada pełną automatykę opartą o programowalny sterownik PLC oraz monitoring stacji z transmisją danych. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 1 czerwca

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe