Gmina Piszczac: Mają ścieżkę i park linowy!

  • 22.06.2021, 08:48
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zalutyniu fot. Justyna Lesiuk-Klujewska
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu oficjalnie otworzono ścieżkę edukacyjno-rekreacyjną i bezdotykowy park linowy. Mają one wesprzeć rozwój psychofizyczny podopiecznych placówki. Inwestycję wartą 60 tys. zł udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu i ofiarności lokalnej społeczności. 

Uroczystość odbyła się 20 czerwca na terenie SOSW w Zalutyniu. Głównym punktem spotkania było przecięcie wstęgi i zaprezentowanie ścieżki edukacyjnej wraz z pakiem linowym. Ścieżka ma 7 przystanków edukacyjnych prezentujących walory historyczne i przyrodnicze tego terenu.

– Dziś mamy przyjemność zakończyć projekt, w ramach którego pozyskaliśmy bezdotykowy park linowy i ścieżkę edukacyjną. Dziękuję pracownikom placówki, podopiecznym za ich ogromne zaangażowanie i trud, jaki wnieśli w tworzenie parku i ścieżki – mówiła podczas oficjalnego otwarcia dyrektor SOSW w Zalutyniu Bożena Guz.

Dużą pracę na rzecz podopiecznych placówki wykonało Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu. To ono pozyskało 30 tys. zł w ramach projektu i zebrało dodatkowe 30 tys. zł, aby rozbudować inwestycję. – Wszystko zaczęło się od tego, że przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez Fundację BGK "Moja Mała Ojczyzna". To była czwarta odsłona konkursu. Otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 30 tys. zł na realizację ścieżko edukacyjno-rekreacyjnej  z bezpiecznym parkiem linowym – opowiada prezes stowarzyszenia Urszula Grabarczyk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 22 czerwca

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe