Janów Podlaski: Rendez-vous z folklorem Podlasia [GALERIA]

  • 20.07.2021, 14:15
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Janów Podlaski: Rendez-vous z folklorem Podlasia [GALERIA] fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk
Tłumy ludzi uczestniczyły w imprezie pod hasłem „Folklor bez granic”. Wszystko za sprawą atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Nie zabrakło regionalnych kulinariów, można było też dowiedzieć się, jak wyglądała praca kowala. Dzieci mogły skorzystać z uroków wesołego miasteczka, a dorośli odpocząć w strefie gastronomicznej. Na scenie zaprezentowali się wspaniali artyści. Zaśpiewały „Pawłowianki”, zatańczył zespół „Podlasie”. Można było pobujać się do muzyki Andrzeja Rybińskiego, a na koniec pośpiewać razem z Kombi ich największe przeboje. Wszystko pod patronatem medialnym Słowa Podlasia.

„Folklor bez granic” to chyba największa tego typu impreza zapowiadana w naszym regionie. W niedzielne popołudnie, 18 lipca, do Janowa Podlaskiego przybyły prawdziwe tłumy. Dało się zauważyć, że ludzie stęsknili się po roku przerwy za takimi właśnie wydarzeniami. I choć impreza zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim z myślą o tradycjach i kulturze południowego Podlasia, to nie zabrakło współczesnej rozrywki.

Na południu Podlasia…

– Łamiemy tutaj granice. Na pewno nie administracyjne, ale granice pojmowania folkloru. Skąd on się wziął i jak funkcjonuje w dzisiejszym świecie, takim szybkim, zaganianym, komercyjnym. Okazało się, że funkcjonuje całkiem dobrze. Powracają dawne zawody, jest zainteresowanie obyczajami przodków, ludowe wzory są wykorzystywane we współczesnych ubraniach, wielu chce mieć piękne, gliniane naczynia w swoim domu. Poza tym regionalne potrawy są różnorodne, bogate w smak, pomimo że wytwarzane z niewielu składników. Południowe Podlasie jest pełne różnorodności – opowiada Renata Kaczmarek, dyrektor janowskiego GOK-u.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 20 lipca

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Zdjęcia (93)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe