Gmina Zalesie: Spłonęło 6 ton ziaren słonecznika

  • 17.09.2021, 22:43
  • (jlk)
Gmina Zalesie: Spłonęło 6 ton ziaren słonecznika fot. OSP Dobryń Duży/Facebook
W czwartek ogień zaatakował halę w Nowosiółkach, w której magazynowane były ziarna słonecznika. Przechowywane tam były również maszyny rolnicze. W akcji ratowniczo-gaśniczej wzięło udział 7 jednostek straży pożarnej. Spłonęło 6 ton ziaren, ale udało się uratować mienie warte 300 000 zł. 

Pożar wybuch ok. godziny 20. Żywioł strawił 6 ton ziaren słonecznika znajdujących się na hali, na której znajdowały się też maszyny rolnicze. W akcji ratowniczo-gaśniczej udział wzięły 2 JRG Małaszewicze, jednostka OSP Kijowiec, 2 jednostki OSP Zalesie oraz 2 jednostki OSP Dobryń Duży. Akcja trwała około godziny. Udało się uratować mienie warte 300 000 zł. Straty zaś oszacowano na 15 tys. zł. Trwa ustalanie przyczyn pożaru. 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe