Biała Podlaska: Kiedy wreszcie poprawicie Podleśną?!

  • 22.09.2021, 10:14
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Biała Podlaska: Kiedy wreszcie poprawicie Podleśną?! Paulina Chodyka-Łukaszuk
Kierowcy narzekają na fatalny stan nawierzchni ulicy Podleśnej. W szczególności na spore ubytki na jej skrzyżowaniu z ulicą Łomaską. Miasto informuje, że wie o sprawie, ale na razie nic zrobić z tym nie może.

Kierowcy od dłuższego czasu alarmują o fatalnym stanie nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Podleśnej i Łomaskiej oraz o pogarszającym się z dnia na dzień stanie całej ulicy Podleśnej. – Nawierzchnia jest w dramatycznym stanie. Za chwilę będzie można jeździć tamtędy tylko autami terenowymi, takie są dziury. Wjeżdżając na Podleśną trzeba uważać, żeby nie urwać koła i nie pokiereszować samochodu. Po ostatnich deszczach prawie całkowicie zniknął asfalt ze skrzyżowania z Łomaską. Mamy XXI wiek, ale jadąc Podleśną można poczuć się jak 100 lat temu, bo jeździ się jak po kocich łbach – denerwuje się pan Adam, mieszkaniec osiedla Za Torami. Najgorzej wygląda skrzyżowanie ulicy Podleśnej z Łomaską. Tam też niemiła niespodzianka spotkała pana Jana. – Jechałem tamtędy rowerem, wjeżdżając z Łomaskiej nie spodziewałem się takiej dziury w jezdni. Niestety straciłem równowagę i upadłem na ulicę. Dobrze, że nie jechał samochód, bo oprócz bólu nogi, mogło się to skończyć gorzej – opowiada mężczyzna.

Zapytaliśmy w bialskim magistracie, czy miasto wie o stanie nawierzchni i czy w najbliższym czasie będzie możliwa jej naprawa. – Stale kontrolujemy stan nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Podleśnej i Łomaskiej. Jest ono naprawiane, niestety tak duże natężenie pojazdów ciężarowych niweczy naprawę, a problem narasta. Jak można zauważyć na trylince położona jest bardzo cienka warstwa masy mineralno-asfaltowej. Aby wyeliminować problem wykruszania się warstwy ścieralnej należy gruntownie przebudować skrzyżowanie, a w chwili obecnej nie możemy zamknąć tam ruchu – tłumaczy Renata Tychmanowicz, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 21 września

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MatołBezSzkoły
MatołBezSzkoły 24.09.2021, 21:06
Dramat to ul. Łomaska, Podleśna, Robotnicza, Długa, Żwirki i Wigury, Lotników Podlaskich, Sokulska, Grzybowa itd. Jedne w całości, inne tylko odcinkami. Nie wspomnę o zarastających chodnikach, lub ich braku. ŻEBY MIEĆ, TRZEBA DBAĆ. Jak UM sobie to do ł... wbije to wtedy zacznie być dobrze.
Boberek
Boberek 27.09.2021, 12:07
Choooy z ulicami i chodnikami, najważniejsze są utwardzone i oświetlone ścieżki rowerowe przez łąki, pola i lasy- to budujemy i tak już zostanie,
Kierowca
Kierowca 23.09.2021, 09:12
Dramat. Do zimy tego na pewno nie wyremontują, więc mróz i śnieg jeszcze swoje zrobią. Może lepiej byłoby, żeby ten asfalt całkiem ściągnęli z tego skrzyżowania...
Czytelnik
Czytelnik 22.09.2021, 11:41
W tym miejscu należy zrobić asfalt z prawdziwego zdarzenia. Jeśli zrobi to Horeglad bo oni są od klejenia dziur to powodzenia. Za tydzień będzie tam krater.
Biznesmen
Biznesmen 27.09.2021, 14:55
Horeglad powinien opatentować ulepszanie dróg gruntowych odpadami rozbiórkowymi. LOL!

Pozostałe