GMINA RADZYŃ PODLASKI: Powitają jesień zabawą i akcją szczepień

  • 24.09.2021, 14:40
  • Joanna Danielewicz
GMINA RADZYŃ PODLASKI: Powitają jesień zabawą i akcją szczepień Koło Regionalne (fb)
Koło Gospodyń Wiejskich Bielanki zdecydowało włączyć się w akcje rządu #SzczepimySięzKGW i umożliwić mieszkańcom swojej wsi i okolic zaszczepienie się. - Będzie festyn, zabawa przy muzyce i moc atrakcji dla całych rodzin. A w międzyczasie każdy chętny będzie mógł skorzystać z punktu szczepień zorganizowanego w naszej wiejskiej świetlicy – mówi Hanna Gołoś, sołtys Białej. - Tak trzeba działać, bo w naszym powiecie ze szczepieniami jest bardzo źle.

Już 26 września na terenie przy świetlicy wiejskiej w Białej odbędzie się festyn „Radosne powitanie jesieni” powiązany z akcją 'Szczepimy się z KGW Bielanki”. Bialskie gospodynie postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym. - Zdajemy sobie sprawę, jak niski poziom szczepienia mamy w naszym regionie. Wychodzimy więc naprzeciw tym, którzy chcieliby się zaszczepić, a może dotąd nie mieli okazji, lub wystarczającej motywacji, by specjalnie udać się do punktu szczepień - mówi Hanna Gołoś, sołtys Białej. Tym razem szczepienia odbędą się w ich wsi. - Zdecydowaliśmy się maksymalnie ułatwić całą sprawę i zamówiliśmy szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Myślę, że to będzie dodatkowa motywacja dla tych, którzy o szczepieniu myślą z mieszanymi uczuciami – dodaje sołtys Białej.

Szczepienia odbywać się będą w przygotowanej specjalnie przestrzeni na piętrze świetlicy wiejskiej w godzinach 12.00 – 17.00. - Dla zaszczepionych tego dnia przewidzieliśmy nagrody, myślę, że będą zadowoleni – mówi sołtys. Organizacja akcji połączonej z festynem spoczęła głównie na KGW Bielanki. - Chcemy się przy tej okazji dobrze bawić całymi rodzinami, ale i edukować. Podczas festynu będzie pokaz ratownictwa medycznego. Dla dzieci zamierzamy rozstawić dmuchańce, będą inicjowane gry i zabawy rodzinne, przejażdżki dyliżansem i zabawa przy muzyce. Poczęstunku również nie zabraknie – mówi Hanna Gołoś. - Jeśli pogoda nie dopisze, to biesiadę przeniesiemy do budynku świetlicy.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 21 września

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe