Region: Park logistyczny nowocześnieje

  • 19.10.2021, 08:34
  • Anna Chodyka
Region: Park logistyczny nowocześnieje fot. PKP Cargotor
W ramach budowy parku logistycznego zaplanowano m.in. modernizację istniejących sześciu i budowę trzech nowych stacji w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze, instalację nowoczesnego systemu sterowania ruchem kolejowym, powstanie zintegrowanego Centrum Obsługi Technicznej i budowę nastawni. Decyzję o zatwierdzeniu projektu inwestycji wydał niedawno wojewoda lubelski.

– Inwestycja realizowana będzie na terenie powiatu bialskiego w gminach: Piszczac, Terespol oraz Zalesie. Przedsięwzięcie zlokalizowane jest w obrębie przejścia granicznego Terespol – Brześć i obejmuje swoim zasięgiem m.in. stacje kolejowe Kobylany, Małaszewicze, Bór, Chotyłów oraz przyległe tory dojazdowe do terminali towarowych. Układ torów kolejowych na terenie rejonu przeładunkowego Małaszewicze pozostanie skomunikowany z siecią kolejową kraju przez linię kolejową nr 2 Warszawa Zachodnia – Terespol – przekazuje Agnieszka Strzępka rzecznik wojewody lubelskiego.

55 par pociągów na dobę

 Przebudowane i zmodernizowane Małaszewicze będą w stanie przyjmować dłuższe pociągi towarowe dla linii szerokotorowych oraz o rozstawie europejskim. Zwiększy się również dopuszczalny nacisk na oś, przy jednoczesnym wzroście prędkości składów, z obecnych 20 do 40 km/h. Nastąpi wzrostu przepustowości Kolejowego Przejścia Granicznego Brześć – Terespol do 55 par pociągów na dobę po torze 1520 mm. – przekazuje Anna Woźniak specjalista ds. komunikacji społecznej Biura Projektów i Rozwoju PKP Cargotor.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 19 października

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe