Biała Podlaska: Otwarcie miasteczka już wkrótce

  • 19.10.2021, 08:46
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Biała Podlaska: Otwarcie miasteczka już wkrótce fot. WORD Biała Podlaska
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej kojarzy się mieszkańcom głównie jako placówka egzaminująca kandydatów na kierowców. Tymczasem jest to także ośrodek, który prowadzi działalność usługową oraz akcje edukacyjne.

WORD to jednostka podlegająca samorządowi wojewódzkiemu. Misja ośrodka obejmuje przede wszystkim zadania egzaminacyjno-szkoleniowe oraz działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Bialski WORD inicjuje wiele akcji edukacyjnych, których celem jest uświadomienie społeczeństwu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. – Współpracujemy z placówkami oświatowymi, takimi jak przedszkola i szkoły oraz z jednostkami samorządowymi. Zarówno to my wychodzimy z inicjatywą, jak i same placówki zwracają się do nas z prośbą, aby przyjechać i przeprowadzić prelekcje. Na takich zajęciach rozdajemy najmłodszych całkowicie za darmo elementy odblaskowe  – mówi Igor Dzikiewicz, dyrektor WORD w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 19 października

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe