Rewitalizacja skwerku w Piszczacu

  • 23.10.2021, 09:56
  • (jlk)
Rewitalizacja skwerku w Piszczacu fot. UG Piszczac
Trwają prace przy przebudowie skwerku w centrum Piszczaca. Projekt zakłada wybudowanie nowoczesnej fontanny i posadzenie nowej roślinności. Skwerek ma być nowoczesny i zielony.

– Teren został ogrodzony i prace trwają. Obecnie odbywa się montaż sarkofagu, w którym będą się mieścić elementy instalacji związane z fontanną. Następnie rozpoczną się prace brukarskie – opowiada wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski. – Jeśli chodzi o projekt, to w porównaniu do pierwszej wersji na skwerku będzie więcej zieleni. Usunęliśmy jedno drzewo, ale będzie więcej nowych nasadzeń. Zależy nam na tym, żeby w tym miejscu była zachowana proporcja między nowoczesnością a przyrodą – tłumaczy wójt. Zakończenie prac planowane jest na początek grudnia tego roku.

Przebudowa skweru to część rewitalizacji gminy Piszczac. Dotyczy miejsca, w którym mieści się pomnik postawiony w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Pojawią się ławeczki i inne obiekty małej infrastruktury, ale głównym elementem będzie nowoczesna fontanna z 22 dyszami, wzbogacona kolorowym podświetleniem. Koszt inwestycji to 0,7 mln zł.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe