Region: Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki!

  • 30.11.2021, 09:56
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Region: Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki! fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
Szlachetna Paczka to jedna z największych akcji społecznych w Polsce. Co roku darczyńcy oraz wolontariusze wywołują uśmiech na twarzach i łzy radości u ubogich i potrzebujących. W połowie listopada została otwarta Baza Rodzin, a darczyńcy mogą z niej wybierać osoby i rodziny, którym chcą w tym roku pomóc. Jak zwykle z zaangażowaniem w organizację Szlachetnej Paczki włączają się mieszkańcy południowego Podlasia i Lubelszczyzny.

Nadchodzi wyjątkowy czas w roku, a wraz z nim wyczekiwany przez wielu Weekend Cudów w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Tym razem finał inicjatywy zaplanowano na 11 i 12 grudnia. W poszczególnych rejonach, również na naszym terenie, wolontariusze pracują w pocie czoła. W połowie listopada została otwarta Baza Rodzin, a w niej można znaleźć potrzebujące osoby i rodziny m.in. z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa oraz Sławatycz. 

 – Wolontariusze na bieżąco aktualizują bazę o osoby potrzebujące z naszego terenu. Na ten moment wszystkie rodziny z bialskiego rejonu mają już darczyńców, może zdarzyć się więc tak, że w bazie nie będą widoczne osoby z Białej Podlaskiej. Można powiedzieć, że rodziny „rozchodzą się jak świeże bułeczki”, co jest bardzo budujące – przekazuje Agnieszka Maroszczuk, tegoroczna liderka Szlachetnej Paczki w Białej Podlaskiej.

W tym roku aż ok. 50 rodzin z naszego miasta otrzyma pomoc. W bialskim sztabie pracuje 18 wolontariuszy, a magazyn wzorem lat ubiegłych będzie się mieścił w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica. W tym tygodniu pojawi się w bazie jeszcze kilkoro potrzebujących z rejonu Biała Podlaska. W naszym regionie sztaby, prócz bialskiego, będą 11 i 12 grudnia pracowały w Międzyrzecu Podlaskim, Sławatyczach oraz Parczewie. 

Jak można pomóc? Darczyńcą może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, poznać potrzeby i marzenia wybranej rodziny oraz wspólnie z przyjaciółmi czy bliskimi przygotować dedykowaną pomoc.

Część osób, objętych pomocą będzie mogła po Weekendzie Cudów skorzystać z programów dodatkowych, takich jak: „Paczka Medyków”, „Paczka Seniorów” czy „Paczka Prawników”. Pierwsza z nich to pomoc specjalistów medycznych-wolontariuszy konkretnym osobom, kolejna to praca z osobami 60+, która ma na celu m.in. pomoc seniorom w znalezieniu nowych znajomości i budowaniu relacji, trzecia to specjalistyczna pomoc prawników-wolontariuszy poszczególnym rodzinom w rozwiązywaniu problemów prawnych.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Józef
Józef 03.12.2021, 13:54
IV LO im.Stanisława Staszica a nie VI

Pozostałe