Zmiany w opiece okołoporodowej. Będzie lepiej?

  • 05.07.2017, 14:28 (aktualizacja 05.07.2017, 14:39)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Zmiany w opiece okołoporodowej. Będzie lepiej?
Wszechstronną i kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży, w czasie porodu i 6 tygodni po urodzeniu zakłada nowy program NFZ. Bialski szpital przystąpi do niego już od 1 lipca.

Proponowany przez NFZ program KOC ("Koordynowana Opieka nad Kobietą w Ciąży") zapewni, jak mówi dyrektor Dariusz Oleński, kompleksową opiekę na wysokim poziomie.

Zapowiada, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przystąpi do programu od 1 lipca. Z czym się to wiąże? – Dla naszych pacjentek, mam, od samego początku ciąży program daje gwarancję objęcia kompleksową opieką, zgodnie z obowiązującymi standardami i nie tylko. Pacjentkami, które zdecydują się na przystąpienie do programu KOC, opiekować się będą nasi lekarze położnicy-ginekolodzy, a po narodzeniu dziecka lekarze neonatolodzy. Oprócz tego mamami zajmą się koordynatorzy tego programu oraz wybrane położne – informuje szef placówki.

Szpital zapewni pacjentkom kompleksową diagnostykę na każdym etapie ciąży oraz, gdy wystąpi taka potrzeba, konsultacje specjalistyczne. – Wszystkie mamy zapraszamy do współpracy w programie Koordynowanej Opieki nad Kobietą w Ciąży na każdym jej etapie. Im we wcześniejszej ciąży panie się zdecydują, tym lepiej, ale jeżeli wybiorą nasz szpital tylko bezpośrednio przed porodem, to również jest to możliwe. Mama i narodzone dziecko skorzystają ze wszystkich dóbr,  jakimi dysponują nasze oddziały, położniczy i neonatologiczny, posiadające trzeci, najwyższy stopień referencyjności – mówi dyrektor.

Jakie jeszcze korzyści daje KOC? Uczestniczki programu mogą liczyć na opracowanie indywidualnego planu ciąży i porodu, kontakt i możliwość konsultacji przez całą dobę we wskazanym miejscu.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 26.

Justyna Dragan

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
iza_nowak
iza_nowak 20.10.2019, 12:55
Mam nadzieję, ze będzie lepiej, już jest 500+ - też na pierwsze dziecko. Chciałabym, aby kobiety w ciąży też był objęte jakąś dodatkowym wsparciem finansowym. Przecież już w ciąży trzeba kompletować wyprawkę dla noworodka. W wielu sklepach jak np. w https://www.babymama.pl są promocje, wyprzedaże, kody rabatowe, ale wiadomo, że wydatków jest wiele i naprawdę bardzo dużo trzeba wydać już w ciąży na np. bieliznę ciążową, koszulę do porodu, torbę do szpitala, podstawową wyprawkę dla dziecka do szpitala. Wiem, że w Norwegii chyba kobiety otrzymują już w ciąży jakieś środki i chyba takie pudełka wyprawkowe z różnymi produktami.

Pozostałe