Radzyń Podlaski: 550. rok miasta przywitali logiem

  • 13.01.2018, 08:06
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Radzyń Podlaski: 550. rok miasta przywitali logiem
Logo jubileuszu wyłonione zostało w ramach ogłoszonego przez Urząd Miasta konkursu. Wpłynęło na niego 25 prac. Najlepszą okazała się wizja Marka Bołtryka z Wrocławia.

Zwycięzca odebrał nagrodę w wysokości 1,2 tys. zł i przekazał prawa do dysponowania swoją  pracą miastu Radzyń. W tym roku zwycięskie logo będzie towarzyszyło wszystkim wydarzeniom w mieście.

Jubileuszowy rok ma być promowany. – Pojawią się tablice informujące o walorach, przede wszystkim historycznych, naszego miasta, z naciskiem na pałac Potockich oczywiście – informował pod koniec roku radnych burmistrz Jerzy Rębek. 

Miasto i Radzyński Ośrodek Kultury już od dawna planują całą paletę wydarzeń. ROK nosi się z zamiarem utworzenia wystawy fotograficznej, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia Radzynia sprzed lat. Część z nich mogłaby pochodzić z filmów znalezionych w ubiegłym roku na strychu Oranżerii. W sierpniu natomiast planowany jest koncert, którego gospodarzem będzie orkiestra akordeonowa Arti Sentemo.

W jubileuszowy rok z pewnością wpisze się również inicjatywa Powiatowej Biblioteki Publicznej, która otrzymała grant na przygotowanie i wystawienie sztuki "Historia zapisana w kamieniu", na kanwie radzyńskiej legendy opisującej wielką miłość Cecylii, żony Hieronima Sanguszki, do syna właściciela majątku Paszki. Po romansie sprzed 250 lat pozostał ślad do dziś – odcisk końskiego kopyta w kamieniu i dwa wiekowe modrzewie w parku przed pałacem, pod którymi kochankowie mieli się spotykać.

Więcej na ten temat w najnowszym radzyńskim numerze Słowa Podlasia, 2/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe